Asiston WMS

Asiston WMS

Program do zarządzania magazynem
Nowoczesny system, dzięki któremu udoskonalisz zarządzanie procesami logistyki magazynowej. Redukcja kosztów administracyjnych dzięki eliminacji ręcznego wprowadzania i agregacji danych
(0 Głosy)
0 /5 (0 Głosy)
Koszt
Rozmiar firmy
S
M
L
Technologia
Platforma

Informacje podstawowe

Korzyści systemu Asiston WMS

System WMS wspiera zarządzanie bieżącymi operacjami w magazynie oraz ich kontrolę. Za jego pomocą optymalizowana jest m.in. kompletacja i wysyłka zamówień. Oprogramowanie monitoruje poziom zapasów, a także doradza w zakresie ich uzupełnienia. WMS może być samodzielną aplikacją lub częścią systemu planowania zasobów przedsiębiorstwa – ERP.

Asiston WMS jest nowoczesnym systemem przeznaczonym do koordynowania i kontrolowania wszystkich kluczowych procesów magazynowych. Pozwala zapewnić maksymalną elastyczność oraz dostosowanie do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Redukcja kosztów administracyjnych

Redukcja kosztów administracyjnych w Asiston WMS zachodzi, dzięki eliminacji ręcznego wprowadzania i agregacji danych. Jej głównym celem jest automatyzacja prac magazynowych. Realizacja procesów składowych występuje, gdy odpowiednie dokumenty zostaną utworzone w systemie magazynowo – sprzedażowym. Dzięki zautomatyzowaniu procesów zachodzących na halach przedsiębiorstwo redukuje koszty. Zaoszczędzony kapitał można zainwestować w inne obszary organizacji, np. rozwój produktu, marketing czy szkolenie pracowników, co wpłynie na zwiększenie konkurencyjności i wzrost dochodów.

Krótszy czas przebiegu operacji magazynowych

Asiston WMS przyczynia się do sprawniejszej realizacji procesów, niż kiedy miałoby to miejsce bez wdrożenia. Pozwala wydajniej realizować pracę, gdyż dzięki integracji systemów nie ma konieczności przepisywać danych manualnie. Ponadto obowiązki pracowników są przypisane do wyznaczonych stanowisk pracy, w związku z tym pracownicy nie widzą w systemie zadań, których nie mają obowiązku wykonać.

Integracja i wymiana danych z systemem ERP

Oprogramowanie Asiston WMS łączy ze sobą programy, narzędzia i zasoby w celu ułatwienia wysokowydajnego przepływu pracy. Priorytetem integracji jest wymiana dokumentów oraz informacji, takich jak statusy czy aktualizacje danych w ciągu kilku milisekund. Dane te są wymieniane w czasie rzeczywistym przy użyciu najnowocześniejszej technologii. Proces pozwala zaoszczędzić korzystającym z niego sporo czasu, gdyż integracja działa na podstawie przemyślanego grafiku.

Kontrola przepływu informacji

Asiston WMS pomaga zredukować liczbę błędów ludzkich w procesie realizacji procesów logistyki magazynowej. System jest bardzo intuicyjny, dostarcza użytkownikom narzędzia ułatwiające pracę, co przyczynia się do zminimalizowania nieprawidłowości w dokumentacji. WMS kontroluje dostęp do danych, na skutek czego eliminowana jest możliwość wprowadzania błędnych informacji przez nieupoważnione osoby. WMS zapewnia automatyzację działań, czego następstwem jest zmniejszenie liczby błędów popełnianych przez człowieka.

Przyjazny UX

Asiston WMS od początku był projektowany w taki sposób, aby był łatwy i przyjazny w użytkowaniu. Dzięki takiemu podejściu, wdrożenie osoby w nowy system jest mniej czasochłonne. Prezentacja danych, w zależności od działu w przedsiębiorstwie została tak dostosowana, aby dostarczyć użytkownikowi tylko niezbędne dane.

Pozwala to na łatwą i szybką identyfikację informacji, które później może przełożyć na realizację zadania. Przykładem może być wydanie towaru przez magazyniera. Przechodząc do jego realizacji, użytkownik wie już jakie towary ma pobrać, w jakiej ilości i z jakiej lokalizacji. Te informacje są dla magazyniera wystarczające, aby poprawnie wykonał swoją część zadania.

Dla kogo jest dedykowany system Asiston WMS?

System Asiston WMS przeznaczony jest zarówno dla średnich, jak i dużych organizacji zajmujących się zarządzaniem magazynami oraz gromadzeniem towarów. Za pośrednictwem tego oprogramowania można usprawnić procesy magazynowe, zmaksymalizować wydajność pracy, a także zwiększyć dokładność operacji magazynowych.

WMS jest szczególnie przydatny dla przedsiębiorstw, które posiadają spore ilości towarów oraz działają na dużych powierzchniach magazynowych. Firmy, które korzystają z systemu WMS, zwykle osiągają wiele korzyści, takich jak zwiększenie produktywności, poprawa jakości usług, redukcja kosztów magazynowania itd.

Logistyka magazynowa

Logistyka magazynowa odgrywa bardzo istotną rolę w prawidłowym zarządzaniu operacjami magazynowymi. Jej głównym celem jest efektywne magazynowanie, zarządzanie i kontrola przepływu towarów w magazynie, dzięki czemu konkretny towar jest dostępny we właściwym czasie. System WMS to ważne narzędzie w logistyce magazynowej, które pozwala optymalizować procesy, zwiększać efektywność i redukować koszty. Jego wprowadzenie usprawnia zarządzanie towarem, optymalizuje wykorzystanie powierzchni magazynowej oraz poprawia efektywność operacyjną.

Moduły

 • Magazyn
 • Raporty
 • Konfiguracja
 • Panel Administracyjny
 • Przyjęcia magazynowe
 • Przesunięcia magazynowe
 • Wydania magazynowe
 • Helpdesk

Specjalizacje

Automotive Budownicza Dystrybucja Meblarska Metalurgiczna Produkcyjna Transportowa Tworzywa sztuczne

Dostawcy systemu

Case study

Galeria systemu

Rozwiązanie

Wybrani klienci

Wydarzenia związane z Asiston WMS

Materiały do pobrania

Artykuły

Opinie o Asiston WMS

Komentarze Zostaw swoją ocenę
Sortuj po :

Bądź pierwszy i zostaw komentarz

/ 5
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

This review has no replies yet.

Avatar
Show more
Show more
{{ pageNumber+1 }}
Zostaw swoją ocenę

Firmy wdrożeniowe

Szukasz dostawcy systemu ERP

Newsletter

Newsletter myERP

Najnowsza opinia o Firmie

 • {{{ review.rating_post_title }}}
  {{{ review.rating_title }}}

  {{{review.rating_comment | sstr | nl2br}}}

  Pokaż

Aktualne tematy na forum

Śledź nas na Instagramie

instagram, erp, erpeusz