Każda firma, która wdrożyła lub rozważa wdrożenie systemu klasy ERP zastanawia się nad zwrotem z takiej inwestycji. Kiedy korzyści z jego wprowadzenia zrekompensują czas i pieniądze wydane na implementację? Oczywiście jest wiele zmiennych, które determinują odpowiedź na to pytanie, między innymi:

– czy system jest odpowiednio dobrany do naszej firmy?

– jakie obszary są pokryte przez system? 

– czy rozwiązanie jest jedno czy zdecydowaliśmy aby współpracowało ze sobą kilka systemów?

– jak został przeszkolony zespół?

– jakość danych podstawowych.

Chciałbym dzisiaj skupić się na tym ostatnim punkcie. W Monitorze wiemy, że bez dobrej jakości danych nie mamy dobrej jakości wsadu do podejmowania decyzji dla naszej firmy. Firma Monitor od niemal 40 lat specjalizuje się w obsłudze firm produkcyjnych gdzie od jakości wprowadzonych do systemu danych zależy m.in. proces produkcyjny a pomyłki mogą być bardzo kosztowne. 

W przypadku produktów stawiamy na przejrzystość oraz elastyczność. W widoku przeglądowym możemy podejrzeć:

– strukturę drzewiastą naszego produktu

– marszrutę, czyli zestaw operacji potrzebnych do wykonania detalu

BOM, czyli strukturę materiałową

pastedGraphic.png

 

Poziomów zagłębień może być bardzo wiele, w portfolio mamy wielu producentów maszyn a nawet producenta samochodów osobowych.

Zarówno operacje (marszruta) jak i materiały (BOM) mogą mieć wiele alternatyw co sprawia, że nie ma potrzeby utrzymywania wielu indeksów na wyrobach, które są wariantami względem siebie. 

Dodatkowo umożliwiamy automatyczne wybieranie przez system konkretnego wariantu w warunkach ustawionych kryteriów i formuł. 

Do każdej operacji i do każdego materiału możemy dodać dowolną ilość plików, zdjęć, rysunków projektowych, także w 3d, do których dostęp będą mieli operatorzy na produkcji.

pastedGraphic_1.png

pastedGraphic_2.png

Co więcej BOM możemy importować bezpośrednio z większości programów CAD. 

Aby w pełni odwzorować moce produkcyjne naszych klientów możemy dostarczyć również konfigurator produktu, który umożliwi szybkie stworzenie technologii nawet dla osób nie znających się na procesie produkcji. Konfiguratory mogą być zarówno wykorzystywane w firmie (sprzedaż) jak i poza nią (Klienci, sieć dystrybucji)

Podsumowując zagadnienie dzięki możliwościom jakie daje system Monitor dane podstawowe o produktach są:

  1. Proste do wprowadzenia
  2. Przejrzyste w przeglądaniu nawet na terminalach na produkcji
  3. Umożliwiają każdą wariację na temat artykułu podstawowego

 

Ponad 10 lat na styku biznesu i IT. Doświadczenie zdobyte w boju przy wielu kompleksowych projektach wdrożeniowych. Zarządzanie sprzedażą, projektem, zespołem, coaching.

Radosław Gubała

Menadżer d/s Klientów Kluczowych, Monitor ERP System