Szybki start z Business Central?

Jedyną pewną rzeczą jest zmiana – te słowa mogą wydawać się banalne, nie da się jednak odmówić im pewnej słuszności. W przypadku firm rozważających wdrożenie systemu ERP zauważamy jednak, że często ta zmiana jest odkładana.

Niestety, zwlekanie nie jest w tym wypadku dobrym pomysłem. Dlatego przygotowaliśmy rozwiązanie, dzięki któremu wdrożenie Microsoft Dynamics 365 Business Central staje się szybsze, łatwiejsze i tańsze.

Najlepszy czas na zmianę jest teraz

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie. Co wstrzymuje małe i średnie firmy przed wdrożeniem systemu ERP lub zmianą aktualnie używanego, niewystarczającego narzędzia na lepsze? Z naszych doświadczeń wynika, że istnieją trzy główne obawy.

Pierwsza z nich dotyczy kosztów. Druga związana jest z długim czasem trwania procesu wdrożeniowego i koniecznością zaangażowania pracowników. Trzecia to obawa przed zmianą samą w sobie.

Pojawiają się wątpliwości. Co, jeśli wydam pieniądze na system, który nie spełni moich oczekiwań? Czy pracownicy będą chcieli z niego korzystać? Niestety, im dłużej odkładamy decyzję, tym większym ryzykiem obarczone będzie wdrożenie. Do obsługi nowych procesów wdrażane są bowiem kolejne narzędzia, z założenia mające ułatwić pracę, a w efekcie wprowadzające kolejne komplikacje i powodujące coraz większy chaos. Paradoksalnie właśnie w takiej sytuacji wdrożenie nowego systemu obarczone jest dużym ryzykiem, będzie dłuższe i bardziej kosztowne. Odkładanie wdrożenia systemu ERP w czasie przynosi więc efekt odwrotny od zamierzonego.

Szybkie i tanie wdrożenie systemu ERP – czy to możliwe?

Pojawia się jednak pytanie, czy da się wdrożyć system ERP szybko i w przystępnej cenie. Odpowiedź na nie brzmi – tak. Trzeba jednak podejść do tego w odpowiedni sposób.

Właśnie dlatego opracowaliśmy Szybki Start z Dynamics 365 Business Central, który znacznie przyspiesza i usprawnia proces wdrożeniowy. Na czym on polega? Wykorzystujemy tylko standardowe funkcjonalności Business Central oraz dostępne produkty Nav24. W ten sposób jesteśmy w stanie w krótkim czasie uruchomić w pełni funkcjonalny system. Twoi pracownicy zostaną zaangażowani w proces wdrożeniowy na wczesnym etapie. Pozwala to na lepsze zrozumienie systemu i pełne wykorzystanie jego możliwości. Elastyczność Business Central pozwala nam na wprowadzenie ewentualnych modyfikacji już po uruchomieniu – na przykład w momencie, gdy firma rozwinie się jeszcze bardziej lub uznasz, że brakuje Ci jakiejś funkcjonalności. Nasze doświadczenie pokazuje jednak, że często modyfikacje okazują się zbędne, a możliwości Business Central w pełni pokrywają zapotrzebowanie. Aby się o tym przekonać, należy jednak jak najszybciej rozpocząć pracę z systemem. Szybki Start zapewnia przewidywalne, niskie koszty wdrożenia, a zaangażowanie Twoich pracowników jest znacznie mniejsze niż w przypadku tradycyjnych, długotrwałych projektów wdrożeniowych.

Poznaj Szybki Start lepiej podczas webinaru

Pełnię możliwości Szybkiego Startu z Dynamics 365 Business Central przedstawimy podczas webinaru „Kolejny krok w rozwoju Twojej firmy” już 20 kwietnia 2023 o godzinie 10.00. Wydarzenie poprowadzą Arkadiusz Leśniak, współzałożyciel Nav24 oraz Marek Jaworek, Business Development Manager w Nav24.

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW

https://nav24.pl/kolejny-krok-w-rozwoju-firmy-webinar