Początek roku, to dobry moment, żeby określić strategię działania na cały rok. Większość firm w swoich planach ma rozwój i cyfryzację. A do ich wykonania będą potrzebne odpowiednio dobrane narzędzia. Dlatego to też jest dobry czas, żeby zastanowić się nad wyborem takich narzędzi. Niewątpliwie jest nim system do zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) czy też platforma e-commerce.

Rok 2023 to rok, któremu już od samego początku towarzyszy strach, również w inwestycje. Spowolnienie gospodarki podyktowane kryzysem, wojna za wschodnią granicą i efekty post pandemiczne, dają się wielu firmom we znaki.

Ale eksperci twierdzą, że to właśnie rok 2023 jest tym, w którym należy zainwestować w cyfryzację, bo już 2024 zapowiadany jest rokiem powrotu do tzw. „normalności”, a tym samym wzrostem sprzedaży, zapotrzebowania na nowe usługi i produkty.

Wybór odpowiedniego systemu ERP czy rozwiązania e-commerce to pierwszy krok. Kolejny to odpowiednie zarządzanie wdrożeniem takiego narzędzia, czyli zarządzanie projektem i odpowiednia komunikacja przed, w czasie i po wdrożeniu. To wciąż jest nie lada wyzwanie w wielu polskich firmach.

Dlatego Marek i Rafał zorganizowali spotkanie, z którego dowiecie się, jak komunikować się w projekcie z dostawcą, oraz swoimi pracownikami. Na co zwrócić szczególną uwagę, żeby wdrożenie nowego systemu przebiegało zgodnie z harmonogramem i bez problemów.

Serdecznie zapraszamy nasz kanal YT gdzie znajdziecie nagranie  „Komunikacja w projekcie ERP. Jak przygotować zespół do wdrożenia systemu?”.

AGENDA:

  • Kiedy należy rozpocząć poszukiwania systemu ERP
  • Samodzielna analiza procesów czy konsultant zewnętrzny?
  • Jak przeprowadzić rozmowy z potencjalnymi dostawcami systemu?
  • Wybór odpowiedniego Project Managera po stronie klienta?
  • PM na kontrakcie czy wyznaczona osoba z firmy? wady i zalety
  • Powołanie kluczowych użytkowników i ich rola w projekcie
  • Kiedy komunikować o projekcie ERP w Twojej firmie?