Integracja bez wątpienia stała się nieodzowną częścią naszego codziennego życia, płynnie łącząc najbardziej przyziemne zadania z mocą technologii. Cyfrowy świat wciąż ewoluuje i pojawiają się nowe wyzwania. Połączone systemy zyskują na popularności i stają się jedną z najpilniejszych kwestii w technologii informacyjnej. Firmy przechodzące transformację cyfrową inwestują znaczne zasoby i wysiłki w wypełnianie luk między aplikacjami, danymi i urządzeniami.

Szybkie rozprzestrzenianie się inicjatyw cyfrowych w połączeniu z ciągle zmieniającym się środowiskiem biznesowym sprawia, że tradycyjna łączność point-to-point staje się niepraktyczna i nieefektywna kosztowo. Ciągłe zmiany wymagają bardziej elastycznego rozwiązania, które wytrzyma próbę czasu i dostosuje się do zmian i okoliczności.

W nowej erze cyfrowej podejmowanie wyzwań technologicznych jest niezbędne do przetrwania. Dyrektorzy ds. informatycznych (CIO) muszą szukać sposobów na adaptację i innowacje. Inaczej ryzykują pozostanie w tyle.

Połączenie cyfrowego świata z rzeczywistością jest możliwe dzięki interfejsom API. Mówimy o interfejsie programowania aplikacji, który pozwala jednemu systemowi komunikować się z drugim, umożliwiając gromadzenie informacji w czasie rzeczywistym. Następuje to niezależnie od tego, czy chodzi o dokładne określenie lokalizacji taksówki, śledzenie statusu dostawy jedzenia, czy też czasu przyjazdu autobusu.

Jakie korzyści płyną z łączenia danych i automatyzacji?

Magia integracji wykracza daleko poza zwykłą wygodę i rozszerza swój zasięg na sferę korporacyjną, gdzie odgrywa kluczową rolę w zmianie sposobu działania firm. Sercem transformacji jest płynna komunikacja i przetwarzanie danych, możliwe dzięki integracji. 

Integracja pozwala firmom zagłębić się w zawiłości ich działalności. Łącząc różne działy, procesy i systemy, zapewnia całościowy obraz funkcjonowania organizacji. Uzbrojone w taką wiedzę firmy mogą podejmować decyzje oparte na danych, usprawniać przepływy pracy i optymalizować wydajność. Integracja umożliwia organizacjom wyznaczanie i osiąganie ambitnych, wcześniej zdefiniowanych celów. Począwszy od zbudowania holistycznego spojrzenia na klientów, aż po zwiększenie satysfakcji klientów, usprawnienie działań IT i ostatecznie obniżenie kosztów utrzymania systemów, korzyści jest wiele. 

Czym jest Mulesoft?

Integracja jest kluczem do konkurencyjności i efektywności w dzisiejszych czasach, w których dane generowane są na ogromną skalę. Widzimy wiele zalet z integracji systemów, ale firmy często zastanawiają się w jaki sposób rzeczywiście połączyć wszystkie systemy i zautomatyzować procesy w skalowalny sposób. Odpowiedź Salesforca to Mulesoft.

Platforma MuleSoft to rewolucyjne narzędzie, które pozwala firmom różnej wielkości i z przeróżnych branż tworzyć płynne integracje systemów i kompleksową automatyzację. Modernizuje ona sposób, w jaki organizacje łączą aplikacje, dane i urządzenia, budując wydajną sieć za pośrednictwem nowoczesnych interfejsów API. Tym samym Mulesoft umożliwia płynne zarządzanie i zabezpieczanie przepływu danych. 

Centralnym elementem innowacyjnego podejścia do tematów integracji i automatyzacji jest wykorzystanie bloków wielokrotnego użytku, które umożliwiają dyrektorom ds. informatyki szybkie i wydajne wdrażanie pomysłów. Na platformie MuleSoft informacje, które kiedyś leżały zapomniane w różnych systemach, ożywają dzięki nowoczesnym interfejsom.

Ta ulepszona łączność wykracza poza granice organizacji i obejmuje zewnętrzne aplikacje i urządzenia, tworząc zintegrowany ekosystem.W ramach sieci aplikacji zespoły mają możliwość odkrywania i samoobsługi istniejących interfejsów. To znacznie przyspiesza opracowywanie nowych procesów, zapewniając jednocześnie przyjazne dla użytkownika doświadczenie. Innowacyjność platformy MuleSoft i jej możliwości w sferze integracji ogromnych ilości danych zyskały szerokie uznanie i przyciągnęły renomowane marki, takie jak Mastercard, AXA i BMW. W regionie Europy Centralnej i Środkowej jednym z głównych użytkowników MuleSofta jest MOL, wiodąca międzynarodowa grupa firma naftowa i gazowa. 

Mulesoft Anypoint

Warto też wspomnieć o platformie Mulesoft Anypoint. Dzięki zasobom i szablonom wielokrotnego użytku firmy mogą znacznie skrócić czas wprowadzania produktów na rynek. Wewnętrzne projekty nabierają tempa i zmniejszają obciążenie związane z kosztami utrzymania IT. Z kolei szeroki wybór konektorów na rynku MuleSoft Exchange umożliwia płynną integrację i maksymalizację potencjału wielu systemów oraz różnych danych.

___

 

Aby uzyskać więcej informacji, również w formie wideo lub podcastu, odwiedź stronę „Salesforce na wyciągnięcie ręki”: https://salesforce-na-wyciagniecie-reki.splashthat.com/