Nitator to znaczący gracz w branży motoryzacyjnej i dostawca kompletnych komponentów blaszanych. Jest również jedną z pilotażowych firm testowych badających obecnie nową funkcję systemu Monitor ERP – Zrównoważony Rozwój. Funkcjonalność ta, to narzędzie środowiskowe, które pomaga firmom dokładnie mierzyć ich wpływ na środowisko i przedsięwziąć kroki związane ze zrównoważonym rozwojem.

„Wierzymy, że jest to dla nas odpowiednie narzędzie, aby spełnić wysokie wymagania naszych klientów i móc w przyszłości pokazać nasz wpływ na ekwiwalent dwutlenku węgla (CO2e) w odniesieniu do pojedynczych produktów” – mówi Calle Hjersman, kierownik ds. zakupów strategicznych w Nitator.

Dzięki wsparciu funkcji Zrównoważonego Rozwoju systemu Monitor ERP, Nitator może wykonywać dokładne i ustrukturyzowane obliczenia swojego wpływu na emisję CO2e. Integrując odpowiednie dane z systemem, Nitator jest w stanie zidentyfikować konkretne etapy łańcucha dostaw, w których może znacznie zmniejszyć swój wpływ na środowisko. Dzięki danym w czasie rzeczywistym i dokładnym analizom, firma może podejmować świadome decyzje mające na celu poprawę wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju.

„Posiadanie wszystkiego w jednym systemie daje nam lepszy przegląd naszego wpływu na środowisko i upraszcza nasze procesy, tak więc funkcja Zrównoważonego Rozwoju w Monitorze bardzo nam pomaga” – dodaje Calle Hjersman.

Ścisła współpraca z klientami podczas opracowywania nowych funkcji jest dla nas w Monitorze ważną zasadą. Angażując firmy takie jak Nitator jako pilotażowe przedsiębiorstwa testowe, możemy uzyskać cenne informacje zwrotne i spostrzeżenia od prawdziwych użytkowników. Pozwala nam to tworzyć produkt, który jest bardziej spersonalizowany i dopasowany do potrzeb naszych klientów.