Firma Ydra z Hatteland została nominowana do prestiżowej nagrody „Firma Roku” w swoim rodzimym regionie Haugalandet. Według Madsa Bårdsena, dyrektora generalnego Ydry, to wyróżnienie nie byłoby możliwe bez wdrożenia systemów zarządzania Rambase i Inosa.

Pełna kontrola w 5 lat

Ydra specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości pomp i systemów pompowych projektowanych na zamówienie, obsługując przedsiębiorstwa działające w sektorze morskim. Firma przeszła niesamowitą drogę od momentu jej powstania w 2019 roku, w wyniku połączenia dwóch firm pompowych, Mapex i Vest Jet. W ciągu ostatnich pięciu lat Ydra zdołała podwoić swoją sprzedaż i konsekwentnie dostarczała imponujące wyniki.

Kiedy konsolidacja przedsiębiorstw i linii produkcyjnych stawała się faktem, opieranie się na pracownikach w celu zachowania informacji i procedur nie było możliwe.

Kontrola i zmniejszone ryzyko

Według Bårdsena, system RamBase stał się podstawowym narzędziem cyfrowym dla Ydry. A każda osoba w firmie pracuje z informacjami przechowywanymi w systemie. W rezultacie system jest kluczowy i pełni funkcję kontrolną dla wszystkich działań. Od zaopatrzenia i zakupów, po dostawę produktów i fakturowanie. Zarządzamy wszystkimi informacjami poprzez RamBase.

Wyjątkowe możliwości RamBase w zakresie kontroli danych zmniejszają ryzyko związane z marnowaniem ilości danych. A to prowadzi do zwiększenia wydajności i lepszych wyników

Madsa Bårdsena

Dyrektor generalny, Ydry

Ciągłe ulepszenia

Ydra korzysta z kilku systemów dostarczonych przez Hatteland, firmę odpowiedzialną za RamBase. Jednym z dostarczanych systemów jest INOSA. INOSA służy jako system zarządzania jakością. Umożliwia Ydrze sprawowanie pełnej kontroli nad wszystkimi aspektami jakości, zgodności i zarządzania ryzykiem. Mads Bårdsen podkreśla znaczenie INOSA w ich operacjach cyfrowych.

To, co najbardziej podoba mi się w INOSA, to łatwość zgłaszania czegoś, co nie działa. Wszystko, co następuje po tym, jest połączone, niezależnie od tego, czy chodzi o jakość czy HSE. W ten sposób wszystkie kroki od obserwacji do wdrożonych działań są widoczne dla wszystkich. Ponadto wiadomo, kto jest właścicielem poszczególnych działań. Dla nas INOSA to świetne narzędzie

Madsa Bårdsena

Dyrektor generalny, Ydry

Dostawa w ciągu dwóch dni

Dzięki RamBase i Inosa, Ydra ma pełną kontrolę i zapewnia poczucie spokoju, że robi wszystko jak należy.

Możemy spokojnie obiecać klientowi, że możemy dostarczyć produkt w ciągu dwóch dni. Mamy kontrolę nad częściami zamiennymi. Tym, ile czasu zajmuje złożenie go w całość i, że dociera on we właściwe miejsce we właściwym czasie

Madsa Bårdsena

Dyrektor generalny, Ydry

RamBase gratuluje naszemu klientowi, firmie Ydra, zasłużonej nominacji. Jesteśmy pod wrażeniem ich ciągłego postępu w branży pomp, szczególnie związanego z przestrzenią oceaniczną. Nie możemy się doczekać, żeby towarzyszyć im na każdym kroku.