WMS to rozwiązanie przeznaczone do zarządzania logistyką magazynową i procesami zachodzącymi w magazynach, również wysokiego składowania. Automatyzuje pracę magazynu, usprawnia planowanie pracy oraz przepływ informacji związany z magazynowaniem, produkcją i dystrybucją. Jak przebiega wdrożenie WMS?

WMS jest integralną częścią systemu ERP HermesSQL. Dzięki temu lokalizacje magazynowe wraz z aplikacją mobilny magazynier tworzą kompleksowe rozwiązanie od jednego producenta oprogramowania. Każda czynność rejestrowana przez pracownika magazynu jest od razu widoczna dla pozostałych użytkowników programu. Dzięki temu przepływ informacji w firmie jest usprawniony, a „papierowy” obieg dokumentów ograniczony do minimum.

Wdrożenie WMS w Aniro

Firma Aniro prowadzi działalność handlową oraz usługową z zakresu automatyki i elektrotechniki przemysłowej. Ponadto oferuje również kompleksowe prace elektryczne i instalacyjne na obiektach oraz przenoszenie całych ciągów technologicznych i linii produkcyjnych. Aniro jest m.in. partnerem koreańskiej firmy LS Electric.

Zespół ANIRO to ludzie z pasją, zapałem i otwartymi umysłami. Bez względu na to, czy pracują nad rozwiązaniem dla dużego koncernu, czy lokalnego przedsiębiorstwa celem jest dostarczenie optymalnych rozwiązań i produktów spełniających w pełni oczekiwania Klientów.

Dla Aniro istotne było usprawnienie procesów związanych z funkcjonowaniem magazynu wysokiego składowania. Posiada asortyment o wielkości 25 tys. kartotek, natomiast dziennie wysyła ok. 80 – 100 zamówień. Z tej przyczyny firma zdecydowała się na wdrożenie modułu WMS HermesSQL w pełnym zakresie, tj. zastosowanie mobilnej aplikacji magazynowej wraz z obsługą lokalizacji i adresacji produktów.

 

Od czasu wdrożenia WMS jesteśmy w stanie szybciej przyjmować towary i kompletować zamówienia, jednocześnie kontrolując stany magazynowe. Udało nam się też znacznie zmniejszyć liczbę reklamacji ze względu na ograniczenie pomyłek w wysyłkach. Ponadto efektywniej wykorzystujemy przestrzeń magazynową, a wdrożenie nowych pracowników do pracy w magazynie jest znacznie szybsze.

Daniel Karczmarczyk

Wiceprezes przedsiębiorstwa, Aniro