Zastanawiasz się nad wdrożeniem systemu ERP w swojej firmie? Poznaj historię naszego Klienta, firmy UNICARD S.A. Sprawdź, jakie rozwiązania udało nam się wypracować. Zobacz, w jaki sposób spełniły oczekiwania przedsiębiorstwa.  

Firma UNICARD S.A. jest liderem na rynku rozwiązań z zakresu kontroli dostępu, rejestracji czasu pracy, systemów identyfikacji osób, zabezpieczeń i integracji z automatyką budynkową. Przedsiębiorstwo oferuje usługi konsultingowe, serwisowe, sprzęt oraz oprogramowanie dopasowane do indywidualnych wymagań klienta. Organizacja zatrudnia ponad 100 pracowników w centrali w Krakowie oraz regionalnych placówkach w Warszawie i Poznaniu.  

Sytuacja biznesowa firmy przed wdrożeniem systemu Dynamics 365 Business Central 

Przedsiębiorstwu zależało na usystematyzowaniu procesów firmowych. Dotąd organizacja korzystała z różnych programów do zbierania informacji, przez co dane były rozproszone po kilku bazach. Systemy informatyczne były przestarzałe, a próba ich optymalizacji stała się nieopłacalna. Sytuacja miała negatywny wpływ na zarządzanie procesami, zachodzącymi w przedsiębiorstwie oraz podejmowanie świadomych decyzji. Firma nie posiadała wystarczającej kontroli nad przeterminowanymi płatnościami, co w konsekwencji powodowało straty. Zlecenia produkcyjne przesyłane przez handlowca nie były sprawdzane pod kątem technologicznym i kosztowym, skutkiem czego była sprzedaż poniżej kosztów wytworzenia lub ze zbyt niską marżą.  

Biorąc pod uwagę zaistniałe problemy, firma Unicard poszukiwała rozwiązania informatycznego, które pomoże im zintegrować wszystkie działy i funkcje, zachodzące w przedsiębiorstwie w ramach jednej, wspólnej bazy. Przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniego systemu, przedsiębiorstwo wykonało dogłębne prace analityczne. Kluczem było znalezienie systemu kompletnego, który pokryje potrzeby przedsiębiorstwa w trzech obszarach: produkcji, dystrybucji i usług. Zdecydowali, że najlepszą opcją będzie maksymalne wykorzystanie dostępnych możliwości systemu ERP i świadome dokonywanie modyfikacji w późniejszym terminie.  

Wdrożenie Dynamics 365 Business Central  

Po przeanalizowaniu blisko 50 dostępnych na rynku systemów klasy ERP, firma UNICARD S.A. wybrała system Microsoft Dynamics 365 Business Central w wersji SaaS. Bardzo ważnym kryterium dla Klienta podczas wyboru systemu informatycznego był fakt, że Business Central jest rozwiązaniem chmurowym oraz uniwersalnym. Unicard od prawie 10 lat korzysta z rozwiązań chmurowych i jest przekonany, co do wygody i bezpieczeństwa takiego rozwiązania.  

Wdrożenie zostało przeprowadzone w sposób zdalny. Co kluczowe, warunki te nie miały wpływu na pogorszenie jakości samego procesu wdrożenia.  

Efekty, które wpłynęły na rozwój firmy 

Wdrożenie Dynamics 365 Business Central zapewniło wszystkim pracownikom dostęp do informacji z innych działów. Wszystkie firmowe dane znajdują się w jednym systemie. Firma posiada możliwość monitorowania procesów, zachodzących w organizacji od początku do końca.  

Korzystanie z Business Central w obszarze produkcji spowodowało efektywniejsze zarządzanie zleceniami produkcyjnymi i usprawniło kontrolę nad surowcami. Udało się zredukować czas trwania realizacji zamówień dla Klientów o ponad 40%. Ograniczone zostały również do minimum zaległości płatnicze Klientów. Obecnie firma ma możliwość wprowadzania limitów kredytowych oraz posiada procedury zabezpieczające płynność finansową. Dzięki platformie od Microsoft wiadomo również, jaka ilość sprzedaży jest niewłaściwie wyceniona, co pozwala zapobiec sprzedaży produktów po zbyt niskiej cenie. System umożliwił także eliminację papieru z procesów. Teraz większość czynności odbywa się w formie elektronicznej. 

Dlaczego NAV24? 

,,Szukaliśmy Partnera, dla którego będziemy ważnym Klientem. Podczas spotkań z przedstawicielami NAV24 uzyskaliśmy pewność, że to doświadczony Partner, który nie obiecuje cudów, a rzetelnie przedstawia możliwości, zalety i wady tego systemu. Dzięki systemowi Business Central udało nam się scentralizować procesy i wiedzę analityczną. Pozwala nam to lepiej zarządzać firmą. Obecnie NAV24 opiekuje się również naszym systemem. W ramach wsparcia i umowy serwisowej pomaga nam aktualizować system oraz dalej go rozwijać. Pragnę polecić firmę NAV24, jako dobrego partnera biznesowego’’. 

Tomasz Bednarski, Prezes Zarządu UNICARD S.A. 

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, który przygotowaliśmy wspólnie z firmą UNICARD.