Transformacja cyfrowa przedsiębiorstw jest obecnie jednym z najistotniejszych trendów we współczesnym biznesie. Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku firmy chcą oferować swoje produkty szybciej, sprawniej, taniej.   Rośnie więc zainteresowanie takimi rozwiązaniami jak profesjonalne systemy ERP, które mogą pomóc w szybkiej automatyzacji  przedsiębiorstwa, redukcji kosztów i zwiększeniu jego rentowności. W grupie przedsiębiorstw, które przede wszystkim chcą skorzystać z efektów wdrożenia profesjonalnego systemu ERP znajdują się średnie firmy handlowe i produkcyjne. Pomimo tego że świadomość właścicieli biznesu na temat roli systemów ERP w nowoczesnych firmach rośnie, to jednak nadal proces wdrożenia postrzegany jest jako długi, żmudny i skomplikowany…  

Czy faktycznie musi tak być ?

Nowość – Comarch ERP XL  „Szybki START !”  dla firm handlowo-produkcyjnych

Jeśli prowadzisz firmę z sektora handlowo produkcyjnego  i nie posiadasz jeszcze systemu ERP, albo Twój obecny system jest niewystarczający do aktualnych potrzeb warto zapoznać się z systemem Comarch ERP XL w usłudze „Szybki START !”

Comarch ERP XL to profesjonalny system ERP,  który od wielu lat z powodzeniem wykorzystywany jest w ponad 5000 polskich firm głównie handlowo produkcyjnych.  W marcu 2024 r pojawiła się możliwość implementacji tego znanego systemu znacznie szybciej i sprawniej niż do tej pory.

Na czym Polega Wdrożenie Comarch XL „Szybki START !”  ?

Klasyczne wdrożenie systemu ERP zakłada bardzo często cykl żmudnych, czasochłonnych analiz przedwdrożeniowych, szeregu długich spotkań,  następnie  procesu akceptacji planu wdrożenia, konfiguracji systemu oraz migracji danych . Na końcu oczywiście następuje faza uruchomienia, stabilizacji  i szkolenia pracowników. Tak zdefiniowany proces potrafi trwać kilka miesięcy a w niektórych przypadkach nawet rok.  Angażuje wielu interesariuszy z firmy,  a nierzadko odbywa się kosztem zakłóceń bieżącej działalności operacyjnej firmy.  Powoduje to często zniechęcenie pracowników do udziału w tym projekcie i negatywne nastawienie do samego systemu.  Jednocześnie właściciel lub Zarząd wywiera zrozumiałą presję co do szybkich efektów biznesowych wdrożenia…

Czy można inaczej? Okazuje się że można

Usługa wdrożeniowa „Szybki START !” to odpowiedź na potrzeby firm poszukujących szybkiego i skutecznego wdrożenia systemu ERP.  Dlatego firma GECOS . partner roku 2023 firmy  COMARCH w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenie we wdrażaniu systemów Comarch ERP XL, stworzyła unikatowe, predefiniowane modele wdrożeń oparte na matrycy funkcjonalności.  „Precyzyjnie kategoryzujemy obszary systemu, jak zakupy, zamówienia, sprzedaż, księgowość czy produkcja, umożliwiając dostosowanie rozwiązania do potrzeb większości firm . Od prostych funkcji po zaawansowane procesy” mówi Tadeusz Jerzak Dyrektor ds. konsultingu GECOS.

Wdrożenie systemu Comarch ERP XL w modelu „Szybki START!” to gwarancja efektywności i oszczędności czasu dla firm. Ta struktura umożliwia szybkie uruchomienie określonych, zdefiniowanych funkcjonalności, bez konieczności przeciągania procesu wdrażania. Ważne jest podkreślenie, że Szybki Start nie ogranicza dalszego rozwoju systemu ERP.  Po uruchomieniu istnieje możliwość dostosowania systemu do kolejnych potrzeb oraz kontynuacji rozbudowy o nowe funkcjonalności. W tym czasie system już jednak pracuje i przynosi wymierne korzyści.  Takie podejście pozwala firmom szybciej zacząć korzystać z systemu, jednocześnie pozwala na elastyczne dostosowanie do zmieniających się wymagań biznesowych.  Warto podkreślić, że szybkość wdrożenia nie oznacza braku jakości czy niedopracowania rozwiązań. Comarch ERP XL zapewnia kompleksową funkcjonalność, dostosowaną do potrzeb różnych firm z różnych sektorów gospodarki, a jednocześnie umożliwia szybkie dostosowanie się do specyficznych wymagań każdego klienta.

 „Szybki START !” z Comarch ERP XL to maksimum korzyści dla Twojej firmy w jak najkrótszym czasie

Usługa wdrożeniowa Szybki Start jest dostępna w trzech rodzajach pakietów” : BASIC, STANDARD i PREMIUM .  Warto nadmienić ze pakiet BASIC może być wdrożony w firmie w ciągu rekordowych 30 dni od daty rozpoczęcia projektu!

W zależności od wyboru poszczególnych pakietów klienci mogą liczyć na znaczną poprawa wydajności procesów w obszarze handlowym i mierzalne korzyści w postaci skrócenia czasu realizacji zamówień, zmniejszenia czasu potrzebnego na obsługę klienta, lepsze zarządzanie dostawami oraz zapewnienie dokładnych informacji na temat stanu zamówień i dostępności produktów. To może przyczynić się do zwiększenia lojalności klientów oraz generowania dodatkowych przychodów.

 W obszarze produkcji korzyści obejmują optymalizacje całego procesu produkcyjnego, zmniejszenie marnotrawstwa, lepsze zarzadzanie zapasami i zapotrzebowaniem materiałowym czy precyzyjne śledzenie kosztów produkcji .

W obszarze finansowym to przede wszystkim pełna automatyzacja procesów księgowych , automatyczne księgowanie, automatyczna windykacja i predykcja cash flow , a to tylko niektóre z najważniejszych korzyści dla Głównej Księgowej i Dyrektora Finansowego.

Metodyka „Szybki START!”  zapewnia strukturalne podejście do wdrożenia systemu ERP, co może skrócić czas potrzebny na wdrożenie i integrację systemu w organizacji. Szybsze wdrożenie oznacza szybsze osiągnięcie korzyści biznesowych oraz mniejsze obciążenie zespołu wdrożeniowego i firmowych zasobów.

Kluczowym elementem skutecznego wdrożenia systemu ERP jest zawsze współpraca z doświadczonym partnerem technologicznym, który ma wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia projektu. Dzięki temu możliwe jest zoptymalizowanie procesu, eliminacja zbędnych opóźnień i osiągnięcie pełnych korzyści w jak najkrótszym czasie

Jeśli jesteś zainteresowany implementacją systemu ERP w formule SZYBKI START ! , to zapraszamy do obejrzenia mikrowebinaru z Dyrektorem Konsultingu GECOS Tadeuszem Jerzakiem w którym, objaśnia on szczegóły tej unikatowej na polskim rynku metodyki wdrożeniowej systemów ERP.

Więcej szczegółów znajda państwo również na stronie firmy GECOS