Darekon to producent kontraktowy urządzeń medycznych i elektroniki przemysłowej. Od 1985 roku rodzinna firma rozrosła się i poszerzyła swoją działalność. Obecnie trzy z jej zakładów produkcyjnych działają w Finlandii, a jeden w Polsce. Zdecydowaliśmy się odwiedzić wszystkie oddziały firmy, abyśmy mogli zobaczyć ich codzienne procesy i dowiedzieć się więcej o tym, jak system Monitor ERP ułatwił życie zespołowi Darekon.

Dyrektor generalny Darekon, Kai Orpo, podkreśla, że ​​ich poprzedni system ERP nie służył już strategicznym ambicjom firmy. Dla Darekona nadszedł czas, aby spojrzeć w przyszłość i rozpocząć poszukiwania odpowiedniego dostawcy systemu ERP. Dlatego ważne było, aby Darekon znalazł solidnego sojusznika, z którym mogłby wspólnie wyruszyć w podróż. Tak, aby ich strategiczna wizja mogła zostać urzeczywistniona.

Poprosiliśmy Kaia Orpo o wypowiedź, jak doszło do poszukiwania nowego systemu ERP.

W 2018 roku zdefiniowaliśmy strategię cyfryzacji i zauważyliśmy, że nasz obecny system ERP nie jest w stanie sprostać tym potrzebom. Dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować w nowy system ERP. Na początku projektu wysłaliśmy zapytanie ofertowe do 10 dostawców systemów ERP, a po ocenie na naszej krótkiej liście mieliśmy trzy systemy ERP. Jednym z nich był MONITOR.

Kai Orpo opowiedział również o biznesowym uzasadnieniu wyboru odpowiedniego dostawcy ERP:

Przed wysłaniem zapytania ofertowego do potencjalnych dostawców zdefiniowaliśmy kilka powodów biznesowych. Głównymi powodami biznesowymi były lepsza wydajność i większa przejrzystość procesów Darekon niż w naszym obecnym systemie, a także przygotowanie naszych wewnętrznych procesów do spełnienia cyfrowych wymagań naszych klientów i dostawców. Dzięki systemowi ERP Istnieją również możliwości eliminacji marnotrawstwa, takie jak oszczędności wydatków dzięki lepszemu zarządzaniu zapasami i całym łańcuchem dostaw

Kai Orpo omówił również główne powody, dla których zdecydowali się wybrać Monitora jako dostawcę systemu ERP:

Były trzy główne powody, dla których wybraliśmy MONITOR jako nasz nowy system ERP.

  • Po pierwsze, ich bogate „know-how” w branży produkcyjnej.
  • Po drugie, ich wizja przemysłu 4.0 wsparła naszą wizję.
  • Po trzecie, zareagowali w najlepszy sposób na wymagania naszego projektu, takie jak operacje w wielu lokalizacjach.

Udało nam się zmniejszyć nasz kapitał obrotowy dzięki lepszemu zarządzaniu naszymi procesami wewnętrznymi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji o wyborze MONITORA jako naszego systemu ERP.

Podczas wizyty w oddziałach Darekon odwiedziliśmy również zakład produkcyjny Haapavesi. Tam spotkaliśmy się z Dyrektorem Zakładu, Antti Järviluoma.

Antti Järviluoma mówi, że MONITOR okazał się bardzo przydatny w zarządzaniu ich codziennymi operacjami:

MONITOR pomógł nam w codziennym zarządzaniu procesami, dostarczając narzędzia, które pomagają nam śledzić i monitorować sytuację na hali produkcyjnej. Współpraca z MONITOR jest bardzo owocna. Monitorowanie codziennych procesów jest bardzo proste dzięki MONITOR. System MONITOR jest również bardzo elastyczny, dzięki czemu możemy rozwijać naszą działalność.

W każdym zakładzie Darekon zainwestował znaczne środki w rozwój swojej działalności, aby sprostać wysokim wymaganiom klientów i dostawców. Kontynuowaliśmy naszą podróż odwiedzając fabrykę Darekon w Polsce.

Sławomir Wawryk kieruje działalnością zakładu w Gdańsku. Opowiedział nam, jak ważne jest, aby zarządzać z determinacją i zdobyć zaangażowanie pracowników Darekona, aby utrzymać kulturę ciągłego rozwoju i skupić się na jakościowym myśleniu:

Aby sprostać naszym wysokim oczekiwaniom i zbudować zaufanie klientów, potrzebujemy zaangażowanego i oddanego personelu. Nasz zespół jest bardzo wykwalifikowany i doświadczony. Stawiamy na wysoką jakość i ciągłe doskonalenie.

Sławomir Wawryk wspomniał również, że dla nich szczególnie ważne jest aby MONITOR, jako dostawca systemu ERP stale rozwijał swój system, zapewniając tym samym nowe funkcje, które pomagają zespołowi Darekona w ich codziennej pracy.

Cieszymy się, że Monitor wciąż rozwija swój system, co jest zgodne z podejściem firmy Darekon do ciągłego doskonalenia.

Choć od wprowadzenia systemu MONITOR ERP minęło zaledwie pół roku, postanowiliśmy zapytać, co o systemie sądzi Kai Orpo, CEO firmy Darekon i czy po wdrożeniu zauważyli już zwroty z inwestycji.

 

 

Wizytówka firmy                                                                                                                                                                      Strona firmy