Planujesz urlop i martwisz się, że nie będziesz w stanie mieć pod kontrolą, tego, co dzieje się w Twojej firmie? Dzięki Dynamics 365 Business Central możesz zarządzać przedsiębiorstwem z dowolnego miejsca na ziemi oraz urządzenia. Wystarczy mieć tylko stały dostęp do Internetu.  

Z artykułu dowiesz się: 

  • na jakich urządzeniach możesz pracować w Business Central 
  • czy ,,dane na odległość” są bezpieczne  
  • w jaki sposób możesz komunikować się ze swoim zespołem  

System ERP, do którego masz zawsze dostęp 

Business Central w wersji SaaS to idealny wybór, w przypadku, kiedy potrzebujesz popracować z innego miejsca niż siedziba firmy. System ERP umożliwia dostęp do danych w dowolnym miejscu i czasie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie musisz zabierać ze sobą komputera, którego używasz w biurze – wystarczy smartfon. Możesz pracować z dowolnego sprzętu i korzystać z wszystkich funkcji, bez żadnych ograniczeń.

Pewnie stwierdzisz, a cóż to za wielkie usprawnienie – każdy system tak ma. Otóż nic bardziej mylnego. Wiele konkurencyjnych narzędzi oferuje okrojoną wersję rozwiązania na smartfony. Jednak w przypadku Dynamics 365 Business Central jest zupełnie inaczej. Microsoft zadbał, abyś we wspomnianym systemie ERP mógł komfortowo wykonywać wszystkie zadania zarówno z telefonu, jak i tabletu z Androidem lub iOS, a także komputera stacjonarnego i laptopa.  

Prosty i intuicyjny interfejs na każdym urządzeniu 

Jak często słyszałeś o systemach ERP, które wyglądają atrakcyjnie tylko na prezentacjach, jednak w rzeczywistości się nie sprawdzają? Nie wiadomo w co kliknąć, do czego służy dana funkcja i jak jej użyć. Business Central cechuje się przede wszystkim przyjaznym dla użytkownika interfejsem na każdym urządzeniu.

Możesz dostosować go tak, by wyświetlały się te funkcje, których akurat w tym momencie potrzebujesz. Listy z elastycznym dostosowaniem siatki umożliwiają Ci błyskawiczny dostęp do niezbędnych informacji. Dodatkowo możesz je filtrować. Wystarczy, że skorzystasz z domyślnych filtrów, ale jest też możliwość dodania własnych.  

Łatwiejsza komunikacja i pełna kontrola nad danymi osobowymi  

Microsoft zadbał o to, aby maksymalnie usprawnić i uprościć Twoją pracę z systemem ERP. Podczas wykonywania zadań biznesowych możliwe są różne sposoby integracji z danymi. Business Central pozwala na ścisłe połączenie z aplikacjami wchodzącymi w skład pakietu Microsoft 365.

Dzięki temu możesz szybciej i wydajniej korzystać z danych zawartych w systemie ERP. Natywna integracja pozwoli Ci na edytowanie listy nabywców lub dostawców bezpośrednio w programie Excel. Natomiast z poziomu klienta Outlook możesz dodać nowy kontakt bądź przygotować ofertę.

Microsoft Teams umożliwia w łatwy i bezpieczny sposób wysyłać linki do określonych lokalizacji w systemie Business Central. W tym wszystkim oczywiście nie można pominąć rozwiązania Power BI, które dostarcza danych w czasie rzeczywistym, ułatwiając podejmowanie decyzji. A wisienką na torcie są aplikacje na urządzenia mobilne, wspomagające pracę Twoją i Twojego zespołu. 

Bezpieczeństwo danych w Dynamics 365 Business Central  

Jeżeli pracując na odległość masz obawy o bezpieczeństwo swoich danych, to posiadając Business Central w wersji SaaS możesz spać spokojnie. Ten system ERP cechuje się odpowiednim przechowywaniem danych w chmurze i starannym zabezpieczeniem.

W Dynamics 365 Business Central zastosowano warstwowe podejście do bezpieczeństwa aplikacji, dzięki któremu dane chronione są na wielu poziomach. W każdym momencie swojego urlopu możesz zweryfikować, kto logował się do systemu oraz jakie informacje zostały zmodyfikowane.  

Podsumowanie 

Dynamics 365 Business Central to doskonały system dla osób zarządzających obszarami swojego biznesu z różnych miejsc na świecie. Będąc nawet na wakacjach możesz zachować najwyższe standardy obsługi swoich kontrahentów.

Zyskasz potężne narzędzie do zarządzania, analityki i organizacji zadań, co pozwoli Ci przez cały czas ,,trzymać rękę na pulsie”. Nie będziesz musiał martwić się, że podczas Twojego urlopu firma nie zrealizuje wyznaczonych celi, co w konsekwencji przełoży się na mniejszą sprzedaż. Rozwiązanie zapewni Ci wgląd w dane rzeczywiste, dzięki czemu w razie potrzeby będziesz mógł interweniować nawet z drugiego końca świata.