Forterro, europejski dostawca oprogramowania ERP, dokonał przejęcia niemieckiego start-upu Prodaso, specjalizującego się w technologii IoT i sztucznej inteligencji (AI) dla przemysłu. Ten strategiczny krok ma na celu wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań do zarządzania produkcją.

Europejski dostawca systemów klasy ERP Forterro w czerwcu dokonał strategicznego kroku, przejmując firmę Prodaso. Ten niemiecki startup znany jest z innowacyjnych rozwiązań łączących sztuczną inteligencję (AI) i Internet Rzeczy (IoT) w procesach produkcyjnych. Dzięki temu przejęciu, Forterro wprowadza do swojego portfolio produkt DeepPRO, który tworzy cyfrowego bliźniaka hali produkcyjnej, umożliwiając monitorowanie i optymalizację procesów produkcyjnych w czasie rzeczywistym.

AI na produkcji

DeepPRO wykorzystuje zaawansowane algorytmy AI do wykrywania anomalii i optymalizacji warunków operacyjnych, co przekłada się na znaczną redukcję przestojów oraz marnotrawstwa, podnosząc tym samym efektywność produkcji. Integracja tego rozwiązania z systemami ERP Forterro oferuje klientom szereg korzyści, takich jak poprawa efektywności zarządzania zasobami, większa niezawodność dostaw, oszczędności czasu i kosztów dzięki produkcji bez papieru, a także szybkie wdrożenie bez konieczności skomplikowanej konserwacji danych.

– Jeśli chcemy zapewnić naszym klientom przewagę konkurencyjną w produkcji, to innowacyjne technologie wspierane przez AI są właściwym kierunkiem. Cieszymy się, że możemy zrobić pierwszy krok w tym kierunku
z Prodaso
– powiedział Marcus Pannier, Regionalny Prezes Forterro na Europę Środkową.

Nicolaos Debowiak, współzałożyciel Prodaso, podkreślił, że partnerstwo z Forterro pozwoliło firmie szybciej osiągnąć jej cele i rozszerzyć działalność na rynek europejski dzięki zasobom marketingowym oraz sprzedażowym, a także dzięki silnej bazie klientów Forterro.

Plan na efektywność

Dzięki połączeniu technologii Prodaso z istniejącymi rozwiązaniami Forterro, klienci mogą spodziewać się innowacji w dziedzinie zaawansowanego planowania i harmonogramowania produkcji (APS), co znacząco poprawi planowanie produkcji i efektywność operacyjną. Przejęcie Prodaso dodatkowo wzmacnia pozycję Forterro jako dostawcy rozwiązań IT dla przemysłu. Michał Górecko, odpowiedzialny wewnątrz Grupy Forterro za cross-selling, widzi duży potencjał rozwiązania na rynkach środkowoeuropejskich, co jest zgodne z globalnymi trendami.

– Integracja rozwiązań opartych na AI i IoT z istniejącymi systemami ERP, takimi jak Impuls EVO, wpisuje się
w globalne kierunki rozwoju w obszarze cyfryzacji i automatyzacji produkcji.
– zauważa Górecko i dodaje – Technologie te mogą przyczynić się do znaczącego zwiększenia efektywności operacyjnej, lepszego zarządzania zasobami oraz redukcji kosztów, co jest kluczowe dla utrzymania konkurencyjności na dynamicznie zmieniającym się rynku. – podsumowuje Vice President, Cross-Sales Forterro w Europie Centralnej.