Zakład Przerobu Drewna Eurex, obecny na rynku od ponad 30 lat rozpoczął współpracę z RamBase. Wdrożenie systemu ERP to strategiczna inwestycja firmy i pierwsze wdrożenie RamBase Cloud ERP w Polsce w oparciu o fundusze europejskie.

W ramach projektu wdrożono szeroki zakres modułów systemu RamBase, obejmujący zarówno dział sprzedaży, zakupów, jak i planowanie produkcji, organizację magazynów wraz z logistyką.

Michał Kędzia, dyrektor zarządzający i wspólnik Zakładu Przerobu Drewna Eurex, uzasadnia decyzję o wyborze RamBase: „Naszą decyzję o wyborze RamBase podyktowała nie tylko jego bogata funkcjonalność i nowoczesny interfejs użytkownika, ale również fakt, że jest to rozwiązanie chmurowe. Dzięki temu możemy skupić się na naszym rdzeniu biznesowym, nie martwiąc się o infrastrukturę IT. To kluczowy krok w naszej strategii zrównoważonego rozwoju, pozwalający na jeszcze lepsze wykorzystanie surowca i dbałość o środowisko naturalne.”

 

Projekt wdrożenia systemu RamBase został wsparty przez fundusze Unii Europejskiej, co jest wyrazem uznania dla innowacyjności i zrównoważonego rozwoju prowadzonego przez Zakład Przerobu Drewna Eurex.

„Za sprawą dostępnych funduszy europejskich przed polskimi przedsiębiorcami otwiera się możliwość wdrożeń nowoczesnych narzędzi optymalizujących działanie firmy i jej koszty operacyjne. Nasza współpraca z Eurex jest modelowym przykładem wykorzystania takiej szansy” – mówi Monika Bugaj-Jabłońska, site manager w RamBase Polska.

Wybór ten został podyktowany potrzebą zapewnienia wszechstronnych, ale jednocześnie zintegrowanych narzędzi zarządzania kluczowymi obszarami firmy Eurex. Decyzja ta jest wynikiem dążenia do maksymalizacji efektywności operacyjnej i optymalizacji procesów w każdym aspekcie działalności.

Zdaniem przedstawicieli Eurex inwestycja w RamBase Cloud ERP otwiera nowe możliwości dla firmy, umocni jej pozycję lidera w branży i przyczyni się do wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań, które będą służyć zwiększeniu jej konkurencyjności na rynku.

 

O firmie Zakład Przerobu Drewna Eurex

Eurex to firma z 30-letnim doświadczeniem na rynku, która specjalizuje się w produkcji wyrobów z drewna, obsługując szeroki wachlarz sektorów – od DIY, przez przemysł, transport, logistykę, aż po fabryki mebli, zakłady rzemieślnicze i budownictwo. Firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym na powierzchni 4 ha, w tym halami produkcyjnymi o łącznej powierzchni ponad 5500 m2, co umożliwia kompleksową realizację zamówień krajowych i międzynarodowych. Eurex jest znany z solidności, jakości, wydajności, szybkości działania oraz dbałości o ekologię. Misją firmy jest profesjonalna i wydajna obróbka drewna, przy jednoczesnym rozszerzaniu asortymentu wyrobów, zgodnie z życzeniami klientów i potrzebami rynku.