Trend związany z wykorzystywaniem modeli subskrypcyjnych zdobywa coraz większą popularność w dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym. Zarówno indywidualni użytkownicy, jak i przedsiębiorstwa, z powodzeniem i entuzjazmem korzystają z takich rozwiązań. Tym samym, oferowanie wdrożenia systemu ERP w ramach subskrypcji także staje się naturalnym krokiem, który odpowiada na potrzeby i oczekiwania przedsiębiorców i na który decydują się niektórzy dostawcy. Dowiedz się, jak wygląda to w praktyce i jakich korzyści możesz oczekiwać od takiego rozwiązania.

Jaką rolę pełni system ERP w modelu subskrypcyjnym w zarządzaniu biznesem?

Być może z powodzeniem wykorzystujesz oprogramowanie tego typu w swojej organizacji, a może jest zupełnie na odwrót – zastanawiasz się, co to jest system ERP i jaką rolę może pełnić w zarządzaniu Twoim biznesem? To rozwiązanie, które stanowi układ nerwowy przedsiębiorstwa i integruje różne obszary działalności za pomocą jednej, wspólnej bazy danych – finanse i księgowość, zarządzanie zapasami, zarządzanie personelem, produkcję itd. Celem wykorzystania systemu ERP w przedsiębiorstwie jest usprawnienie procesów biznesowych w taki sposób, by zwiększyć ich efektywność i ułatwić zarządzanie zasobami i przepływem informacji. Zazwyczaj oprogramowanie tego typu składa się z wielu modułów, które odpowiadają konkretnym obszarom działalności.

Jak w takim razie wygląda korzystanie z takiego narzędzia w modelu subskrypcyjnym? Czym różni się od tradycyjnych płatności? Wdrożenie systemu ERP często stanowi dużą inwestycję, dlatego dobrym pomysłem jest realizacja takiego projektu w taki sposób, by obniżyć początkową barierę wejścia związaną z wysokimi kosztami. Sente, jako jeden z pierwszych dostawców systemów informatycznych w Polsce, proponuje ten innowacyjny model współpracy.

Subskrypcja ERP – model finansowania

Klienci bardzo często już na samym początku rozmów na temat projektu wdrożeniowego, pytają, ile kosztuje system ERP? Nic dziwnego – przedsiębiorca potrzebuje tej informacji, aby zaplanować, ile będzie musiał zainwestować w nowe rozwiązanie i ustalić, czy mieści się ono w zakładanym budżecie. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak oczywista i wszystko zależy od potrzeb danej organizacji i wielu innych czynników. Warto zatem zastanowić się, jak opłacić taki projekt. Subskrypcja ERP to komfortowy model finansowania, w którym co miesiąc płaci się niewielką, ustaloną kwotę. To rozwiązanie pozwala dopasować koszty do kondycji firmy i rozłożyć je dogodnie, aby przedsiębiorstwo nie musiało pokrywać całej kwoty z góry.

Korzyści z wdrożenia systemu ERP w modelu subskrypcyjnym

Wdrożenie ERP w subskrypcji może przynieść liczne korzyści. Dzięki elastycznemu podejściu organizacja może skorzystać ze wszystkich standardowych funkcji tego rozwiązania, poprawić wydajność i efektywność procesów oraz usprawnić przepływ informacji, minimalizując jednocześnie początkowy koszt inwestycji. Poznaj korzyści charakterystyczne dla ERP w modelu subskrypcyjnym:

Brak trudnej do osiągnięcia bariery wejścia

Wdrożenie systemu ERP w modelu subskrypcyjnym to gwarancja poprawy efektywności procesów przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka związanego z wyborem partnera biznesowego na wiele lat. Komfortowe wdrożenie pozwala na elastyczne korzystanie z systemu bez konieczności inwestowania ogromnej sumy na początku projektu. Zamiast tego możesz korzystać z usług na podstawie comiesięcznej subskrypcji, co minimalizuje ryzyko i likwiduje barierę wejścia. Dzięki temu wdrożenie systemu ERP jest bardziej dostępne finansowo, nawet dla mniejszych firm.

Możesz zrezygnować, kiedy chcesz

Zazwyczaj tradycyjne rozwiązania, za które już na początku płacisz pełną kwotę, nie dają elastyczności i przestrzeni do wypróbowania oprogramowania. System ERP w subskrypcji pozwala na rezygnację ze współpracy, jeśli zdefiniowane na jej początku mierniki efektywności nie zostaną osiągnięte. Jednocześnie, nie ryzykujesz utratą setek tysięcy złotych zainwestowanych we wdrożenie.

Kto może skorzystać z wdrożenia ERP w modelu subskrypcyjnym?

Wdrożenie ERP w modelu subskrypcyjnym to rozwiązanie odpowiednie dla wszystkich firm, które chcą usprawnić wydajność swoich procesów, ale oczekują elastyczności. To podejście do projektów odpowiednie dla wszystkich organizacji, bez względu na ich wielkość, skalę działań, czy branżę.

Dzięki takiej formie współpracy między Klientem a dostawcą, oprogramowanie optymalizujące procesy biznesowe staje się dostępne dla szerokiego grona firm, zdejmując barierę wejścia w postaci wysokich kosztów początkowych. Sprawdzi się zarówno w małych, jak i średnich przedsiębiorstwach, które chcą uniknąć dużych początkowych nakładów finansowych związanych z wdrożeniem systemu. Skorzystają nim także duże firmy, które nie chcą wydawać na raz kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych, bo wolą przeznaczyć ją na inne inwestycje i cenią sobie elastyczność.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ERP w modelu subskrypcyjnym, skontaktuj się z konsultantem >> https://sente.pl/kontakt/