enova365 przygotowała dla deweloperów, centrów handlowych oraz sieci sklepów kompleksowe rozwiązanie do zarządzania przedsiębiorstwem. System ERP dedykowany dla branży nieruchomości.

Ceniony przez przedsiębiorców

enova365 to system ERP, który jest ceniony przez przedsiębiorców m.in. za najlepiej dopracowane rozwiązania dla działów kard i płac, ale też automatyzację procesów księgowych. Dodatkowo eliminuje papierowy obieg dokumentów, i który ma wysoką konfigurowalność opcji związanych z handlem. Ale przede wszystkim jest to oprogramowanie, które można bardzo szybko dostosować do zmieniających się przepisów prawa.

Naszym celem jest tworzenie oprogramowania, które maksymalnie utrudnia popełnianie błędów przez pracowników.

Robert Czuła

Prezes, Soneta producent enova365

Moduł dla branży nieruchomości

System ERP został rozbudowany o nowy obszar, który zarządza nieruchomościami. Program zapewnia łatwy wgląd w aktualne dane dotyczące budynków, lokali oraz związanych z nimi kosztami. Moduł Nieruchomości, który stanowi część systemu ERP, przyspiesza procesy związane z zarządzaniem nieruchomościami komercyjnymi, biurowymi i mieszkaniowymi. Do tej pory zarządzanie nieruchomościami było najczęściej obsługiwane przez dedykowane aplikacje, które wymagały integracji z innymi obszarami przedsiębiorstwa. Teraz wszystkie obszary firmy są w jednym systemie ERP.

W module Nieruchomości enova365 odróżniono obiekty wynajmowane od własnych. W programie można oznaczyć obiekty, które są przeznaczone na wynajem. Budynki, lokale biurowe, usługowe czy pomieszczenia, ale także mieszkania, miejsca parkingowe, które znajdują się na gruncie należącym do firmy, ale też billboardy reklamowe. Można sprawdzić, które lokale są dostępne do wynajmu w danym momencie, a które zwolnią się w przyszłości.

Możliwość przechowywania dokumentacji

Nie zapomniano również o możliwości przechowywania dokumentacji technicznej oraz wszystkich umów, faktur, polis ubezpieczeniowych i rozliczeń powiązanych z nieruchomościami.

Moduł przechowuje informacje o zmianach w zakresie przeznaczenia lokali i powierzchni użytkowej. Jest to szczególnie istotne w kontekście podatku od nieruchomości. Podczas rejestracji umowy najmu istnieje możliwość przechowywania numerów korekt deklaracji podatkowych (deklaracja DN1), składanych przy rozpoczęciu i zakończeniu umowy najmu. A także możliwość dodania powiadomień o konieczności korekty deklaracji.

Plany fakturowe

W module Nieruchomości można tworzyć plan fakturowania za najem wraz z jego realizacją, czyli generowania faktur oraz ich podglądu wraz ze stanem rozliczenia z poziomu obiektu wynajmowanego.

Przy okazji zaimplementowano wiele przydatnych rozwiązań, które automatyzują wykonywane czynności w takim stopniu, jak to możliwe. W efekcie, moduł Nieruchomości enova365 pozwala na kompleksowe zarządzanie najmem lokali handlowych czy biurowych i innych nieruchomości należących do przedsiębiorstwa.

 Moduł gromadzi w jednym miejscu dokumentację, która dotyczy zarządzanej nieruchomości. Dzięki rozwiązaniu użytkownik zyskuje pełną kontrolę nad jej eksploatacją, efektywnie planując między innymi przeglądy czy remonty. Dzięki powiązaniu z innymi procesami biznesowymi, prowadzonymi w systemie enova365 oraz ich automatyzacji, która oszczędza czas na zarządzaniu całością organizacji.  

Konrad Spryńca

Kierownik zespołu ds. działań związanych z rynkiem, Soneta

Samodzielne korzystanie

Z modułu Nieruchomości można korzystać samodzielnie, które jest typowym oprogramowaniem do zarządzania nieruchomościami. Przewagą nad innymi rozwiązaniami to przede wszystkim rozbudowa programu o Księgowość, Kadry i Płace czy Zarządzanie Projektami, które dają wiele możliwości.