e-commerce w ERP

Gościem pierwszego w tym roku podcastu jest Łukasz Różalski. Łukasz p Rozmawiamy na temat e-commerce w ERP.

e-commerce i ERP

Enterprise Resource Planning (ERP) to oprogramowanie, które łączy aspekty i procesy biznesowe w jeden zintegrowany system. W przypadku większości firm funkcjonalny system ERP zapewnia współpracę różnych aplikacji do zarządzania biznesem. Wiele funkcji back-office, jak usługi informatyczne (IT), oprogramowanie inwentaryzacyjne, zarządzanie magazynem i funkcje HR. Wszystkie je można harmonijnie realizować za pomocą oprogramowania ERP. A dzięki integracji ERP z e-commerce firma korzysta z jednego, ujednoliconego źródła danych.

Firmy preferują e-commerce zintegrowany z ERP

Firmy, które zmagają się z dużymi zapasami i polegają na lojalności swoich klientów, wymagają nowego podejścia do utrzymania wzrostu. Inwestycja w e-commerce zintegrowany z ERP oznacza, że klienci składają zamówienia w dogodnym dla nich momencie. Ale też oznaczają, że innowacyjny ERP z e-commerce zapewnia utrzymywanie i zwiększanie sprzedaży.

Dla firm, które zmagają się z unikalnymi ustaleniami cenowymi i tysiącami produktów, zintegrowany e-commerce z ERP jest idealnym rozwiązaniem.

Korzyści płynące z połączenia systemów ERP i e-commerce

Zintegrowany e-commerce ma wiele zalet, do których najczęściej wymienianych należą te cztery poniżej.

Oszczędność czasu

Automatyzacja zapewniana przez system ERP eliminuje marnotrawstwo czasu w kluczowych działaniach, wśród których można wymienić zgłoszenia obsługi klienta, ręczne wprowadzanie zapasów czy wyszukiwanie odpowiednich cen. Dzięki zintegrowanemu systemowi ERP klienci mogą uzyskać dostęp do wszystkich tych informacji, których potrzebują w jednym miejscu. A dzięki temu pracownicy mogą skupić się na rozwiązywaniu problemów na wyższym poziomie.

Uproszczenie śledzenia zamówień

W czasach, kiedy wielu nabywców i dostawców jest wciąż zmęczonych kryzysem w łańcuchu dostaw, klienci chcą wiedzieć, gdzie znajdują się ich zamówienia i kiedy ich zamówienie zostanie zrealizowane. Rozwiązanie ERP aktualizuje śledzenie zamówień i automatycznie powiadamia klientów o bieżącej lokalizacji.

Automatyzacja zadań księgowych

Zautomatyzowana praca księgowa pozostawia mniej miejsca na błędy ludzkie i więcej miejsca na sprawdzenie danych. Rozwiązanie ERP, które pomaga w księgowości, zapewnia wykonywanie działań prawnych obligatoryjnych, zmniejszając prawdopodobieństwo błędów podatkowych.

Wzrost popytu

Jeśli firma ma rozwiązanie ERP, nie musi się martwić o zwiększoną sprzedaż lub ruch w handlu elektronicznym. Oprogramowanie ERP nadal automatyzuje usługi, bez potrzeby zatrudniania dodatkowego personelu. A bycie widocznym w internecie umożliwia również pozyskanie większej liczby potencjalnych klientów, tworząc bardziej rozbudowany lejek sprzedaży, nad którym na bieżąco pracują pracownicy sprzedaży. 

A w naszym podcaście…

W naszym dzisiejszym podcaście, Łukasz opowiada o wielu przykładach ze swojego zawodowego życia jak wygląda taka integracja e-commerce z ERP. Na jakie pułapki wpadł, jakie znalazł rozwiązanie i wiele innych.

Serdecznie zapraszam do odsłuchania i komentowania.
Marek Mac

Spotify: