Firma Demex jest wiodącym dostawcą produktów ogrodzeniowych w Europie Północnej. Jest to wiodące przedsiębiorstwo produkcyjne, które dostarcza materiały dla 65% szwedzkiego rynku ogrodzeń. Zakłady produkcyjne znajdują się w Szwecji oraz w Polsce. Rozmawialiśmy z polską Menedżer/prokurent Moniką Markiewicz, o ostatniej aktualizacji i wdrożeniu systemu Monitor G5.

Demex jest czołowym północnoeuropejskim dostawcą rozwiązań ogrodzeniowych, posiadającym największy udział w rynku szwedzkim. Celem firmy jest zapewnienie kompleksowego wsparcia techników dla jej klientów. Poprzez wysokiej jakości produkty, umowy serwisowe i precyzyjne wsparcie techników, firma zapewnia, że jej produkty będą służyć klientom przez wiele lat.

„Nie boimy się nowych pomysłów. Dlatego właśnie projektujemy, testujemy i ulepszamy funkcjonalności naszych produktów, korzystając z najnowszych technologii. Jako przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym dysponujemy wyjątkową bazą dostawców i możemy zaoferować szybką dostawę po atrakcyjnych cenach na całym świecie.” Mówi Monika Markiewicz.

Firma rozpoczęła swoją działalność ponad 25 lat temu, gdy dyrektor generalny David Malmström został poproszony o wykonanie bramy i ogrodzenia dla klienta. Produkt znacznie przerósł oczekiwania, okazał się mocniejszy i trwalszy niż przewidywano. Zdał wtedy sprawę, że jest to klucz do przyszłej działalności – produkcji ogrodzeń. Obecnie firma posiada oddziały w Szwecji, Polsce i Francji, a swoje rozwiązania dostarcza do wielu innych krajów w Europie i na innych kontynentach.

„Nasze produkty używane przez całe społeczeństwo, zaczynając od przemysłu, na lotniskach i w innych pilnie strzeżonych obiektach, takich jak więzienia, a także w willach, czy obiektach sportowych. Dostarczamy ogrodzenia na boiska piłkarskie dla lokalnych społeczności, a także do okazałych willi w dzielnicach mieszkaniowych. Tory kolejowe są również zabezpieczane za pomocą ogrodzeń ochronnych, a place budowy chronione przed włamaniami za pomocą automatycznych bram, ogrodzeń i systemów wejściowych.”

Firma Demex koncentruje się przede wszystkim na zapewnieniu swoim klientom komfortu i poczucia bezpieczeństwa. Produkty ogrodzeniowe służą głównie do ochrony mienia klienta lub osób dla niego ważnych.

„Od kilku lat dynamicznie rozwijamy firmę w ramach naszej głównej działalności – ogrodzeń – i nadal będziemy to robić. Nie boimy się wyzwań, które podejmujemy na co dzień w naszej działalności. Wdrożenie systemu G5 było dla firmy Demex naprawdę dużym krokiem. Cały zespół pracował bardzo ciężko, aby tego dokonać, więc cieszymy się, że nam się to udało.” Mówi Monika Markiewicz.

Stwierdziła, że nie spodziewali się, że proces aktualizacji przebiegnie w tak bezproblemowy sposób.

„Byliśmy zadowoleni, że cały proces przebiegł tak sprawnie. Już po kilku pierwszych godzinach zauważyliśmy, że procedury i procesy realizowane są szybciej w G5.”

Przez cały czas trwania procesu zespół firmy Demex mógł liczyć na wsparcie ze strony konsultanta firmy Monitor w zakresie: szkolenia, instalacji, weryfikacji I ustawienia.

„Każda osoba w naszym zespole była odpowiedzialna za dany obszar, osiągnęliśmy bardzo dobrą równowagę i stworzyliśmy skuteczny plan działania. Cały zespół biura był odpowiedzialny i zaangażowany na każdym etapie aktualizacji.” Mówi Monika Markiewicz.

Uważa, że pewne rzeczy można było zrobić lepiej lub inaczej, ale najważniejsze jest to, aby iść naprzód.

„W ciągu ostatnich kilku lat wprowadziliśmy wiele zmian w naszych procesach, aby rozwijać siebie samych, a także nasze procesy. Z tej perspektywy wiemy, że szybko rozwijająca się działalność to konieczność. Może powinniśmy byli poświęcić więcej czasu na korzystanie z Akademii Monitora albo rozłożyć aktualizację na dłuższy okres czasu?”

Lista usprawnień w G5 jest bardzo długa, a pozytywów, które Monika Markiewicz dostrzega w związku z aktualizacją jest cały szereg. Podoba mi się łatwość i przyjazność systemu dla użytkownika.

„Odczytywanie list w systemie jest łatwiejsze. Uzupełnianie, edytowanie, wyświetlanie, jest bardziej przyjazne dla użytkownika. Ponadto, wszystko to można jeszcze bardziej zmodyfikować, zależnie od naszych potrzeb. Opcje przełączania między procedurami są znacznie rozbudowane. Korzystamy z bardzo wydajnego modułu księgowego, szczegółowej dekretacji wyciągów bankowych, nowych interaktywnych raportów księgowych, polskiego dziennika i wielu innych funkcji.”

Wspomina również o możliwości zapisywania i rejestrowania raportów VAT, eksportu danych Intrastat i VAT EU, płatności bankowych w formacie ISO, funkcji czatu, możliwości edycji dziennika przed zatwierdzeniem oraz podglądu księgowania poprzednich faktur podczas rejestracji faktury zakupu.

W skrócie: Jest wiele pozytywnych różnic, a po zakończeniu aktualizacji firma Demex może polecić innym firmom, by poszły w jej ślady.

„Jest to nowy produkt, w którym dostrzegamy pozytywne różnice. Monitor jest w pełni skoncentrowany na rozwijaniu funkcjonalności G5 i widać to w codziennym użytkowaniu programu. Dział wsparcia technicznego działa szybciej i liczba spraw, którymi się zajmuje, jest mniejsza. Ten produkt posiada więcej opcji automatycznych, których nie było w G4.”

Firma Demex oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony i produktów z obszaru bezpieczeństwa. Klienci odnoszą korzyści dzięki zapewnieniu przez firmę: szerokiej gamy produktów, wysokiej niezawodności dostaw i spersonalizowanej obsłudze.

„Aby kontynuować nasz rozwój, potrzebujemy elastycznego systemu, spełniającego bardzo wysokie standardy. Monitor G5 spełnia nasze potrzeby w procesach łańcucha dostaw lepiej niż poprzednia wersja. System Monitor ERP jest przeznaczony dla firm produkcyjnych i jest odpowiedni dla naszych procesów.” Mówi Monika Markiewicz.