Czy o systemach ERP można rozmawiać na „luzie”? Wdrożenie systemu ERP w „grudniu po południu” jest dobrym wyborem? Czy w ogóle warto myśleć o wdrożeniu systemów w grudniu, kiedy jest koniec roku, kiedy przed nami święta?

A dlaczego nie? Na wiedzę zawsze jest czas. Także w grudniu, po południu.

Co to są systemy ERP?

Planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP) odnosi się do rodzaju oprogramowania używanego przez organizacje do zarządzania codziennymi działaniami biznesowymi, takimi jak księgowość, zaopatrzenie, zarządzanie projektami, zarządzanie ryzykiem i zgodnością oraz operacjami w łańcuchu dostaw. Kompletny system ERP obejmuje również zarządzanie wydajnością przedsiębiorstwa, oprogramowanie, które pomaga planować, budżetować, przewidywać i raportować wyniki finansowe organizacji.

Systemy ERP łączą ze sobą wiele procesów biznesowych i umożliwiają przepływ danych między nimi. Gromadząc wspólne dane transakcyjne organizacji z wielu źródeł. Dodatkowo systemy ERP eliminują powielanie danych i zapewniają ich integralność z jednego źródła prawdy.

Obecnie systemy ERP mają kluczowe znaczenie dla zarządzania tysiącami firm różnej wielkości i we wszystkich branżach. Dla tych firm ERP jest tak samo nieodzowny jak energia elektryczna.

Czym jest wdrożenie systemu ERP?

Wdrożenie systemu ERP to kluczowa czynność dla każdej organizacji, która zdecydowała się na wdrożenie nowego systemu przedsiębiorstwa, niezależnie od tego, czy zastępuje on obecne rozwiązanie lokalne, dodaje nowe możliwości do istniejącego środowiska chmurowego, czy też jest to wdrożenie od podstaw, które zastępuje różne arkusze kalkulacyjne i własne oprogramowanie. Bez względu na to, jaki rodzaj nowego systemu ERP zostanie wybrany, powodzenie wybranego rozwiązania korporacyjnego — pod względem przyjęcia przez użytkowników, dostosowania procesów, jakości danych i dopasowania do przedsiębiorstwa — zależy od udanej implementacji.

Ten sukces — mierzony zrozumieniem i spełnieniem oczekiwań użytkowników, wymagań biznesowych oraz budżetów i harmonogramów projektów — wymaga przemyślanego planowania i realizacji z udziałem doświadczonych i kompetentnych zasobów, które nie tylko rozumieją techniczne aspekty nowego rozwiązania ERP, ale potrafią poruszać się po aspektach biznesowych i kulturowych organizacji przez cały wysiłek wdrożeniowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapraszamy Cię na spotkanie on-line, które odbędzie się 8 grudnia 2022, o godz. 10:00. Razem z Tomaszem Mamys, porozmawiamy o systemach ERP.

Nasze spotkanie podzielone jest na 3 bloki:

Blok I: Trzy magiczne litery: ERP.
1 – ERP – ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

2 – ERP – zabawka dla IT, czy wsparcie dla całej firmy?
3 – ERP – skarbonka bez dna?
Blok II: Czas to pieniądz.
4 – W grudniu, po południu: czy jest jakiś najlepszy okres na zmianę lub wdrożenie nowego systemu ERP?
5 – Rok, nie wyrok: czy można wdrożyć system w ciągu roku? Kiedy najlepiej zacząć taki proces i ile on nam zajmie?
6 – Z nowym rokiem, nowym krokiem: czy nowy system ERP zawsze musi działać od stycznia? Nie? – to o ile możemy to opóźnić?
Blok III: Procesy i projekt.
7 – Wszystko działa, po co zmieniać?
8 – Wchodzimy w to, czyli – w co? (czyli o wyborze i przygotowaniu do wdrożenia)
9 – Teraz się zacznie, czyli kto dziś (nie)pracuje? (czyli o organizacji i zarządzaniu projektem wdrożeniowym).
Zakończenie:
10 – Nowy, a już trzeba (coś) zmieniać? (Czyli o pracy z ERP, jego konserwacji i rozwoju.)

  Do udziału w webinarium zapraszamy:

  • Właścicieli i członków zarządu firmy
  • Dyrektorów/Kierowników
  • Pracowników działu IT
  • oraz wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat systemów zarządzania magazynem i ich wpływu na wzrost wydajności logistyki magazynowej w firmie.

  Termin webinarium:

  08.12.2022, godz. 10.00 – Udział bezpłatny! Aby się zapisać kliknij w banner poniżej.