Wywiad z Tomaszem Majcherkiem Wiceprezesem Zarządu InfoConsulting, doświadczonym managerem oraz ekspertem w zakresie wykorzystania oprogramowania w podnoszeniu efektywności firm. Poszerzenie Zarządu związane jest z szybkim rozwojem Spółki. Zapytaliśmy Tomasza Majcherka o plany rozwoju InfoConsulting oraz jego nową funkcję.

Za jakie obszary będzie Pan odpowiadał w InfoConsulting? 

Właściwie to już odpowiadam, bo od samego początku intensywnie rozpoczęliśmy prace. Nadzoruję trzy piony w polskim zespole: Wdrożeń; Serwisu; Badań, Rozwoju i Programowania. To zaangażowane, merytoryczne teamy, które są kluczowe w dalszym rozwoju. Zaangażowany będę również we wsparcie spółek InfoConsulting na rynkach zagranicznych. InfoConsulting szybko się rozwija, konieczne stało się poszerzenia zarządu aby efektywniej zarządzać organizacją.

Jakie są plany rozwoju InfoConsulting?

Przede wszystkim chcemy się skoncentrować na naszych klientach. Zarówno tych dotychczasowych jak i nowych. Jesteśmy ekspertami w podwyższaniu efektywności przedsiębiorstw przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, ale nie są to tylko wdrożenia ERP. Ważne aby mieć świadomość, że InfoConsulting to także serwis, development, optymalizacja baz danych i przede wszystkim doradztwo biznesowe. Specjalizujemy się w IFS-ie, którego jesteśmy platynowym partnerem i od którego w 2020 roku otrzymaliśmy nagrodę Innovative Partner of the Year. To nasz kluczowy partner ale zawsze proponujemy rozwiązania optymalne dla klienta. Dlatego mamy w ofercie również inne systemy dla segmentu MŚP jak enova365 czy Optimes gdzie obserwujemy coraz większe zainteresowanie systemami klasy ERP oraz MES, chociaż to trudne czasy na szybkie strategiczne decyzje wdrożeniowe. Nasz zespół to blisko 200 osób, głównie w Polsce oraz w Czechach na Słowacji, na Węgrzech, rozwijamy się też na rynkach Nordyckich. Rok 2021 będzie to rok umocnienia naszej pozycji na rynkach zagranicznych oraz w Polsce, poszerzenia oferty ale przede wszystkim zapewnienia satysfakcji klientów.  

Jak ocenia Pan perspektywy rynku ERP?

W Polsce rynek cały czas się rozwija, jesteśmy jeszcze poniżej średniej w Unii Europejskiej. Perspektywy są więc optymistyczne. Na rynkach bardziej nasyconych jak Finlandia jest również duży popyt na nasze usługi, tak jak wspominałem wdrożenia to tylko cześć naszej oferty. Zależy nam na stabilnym wzroście. Przy każdym projekcie dbamy o sukces naszych klientów. Dzięki takiemu partnerskiemu podejściu nasi klienci współpracują z nami długookresowo. InfoConsulting się zmienia, rozwija. Chcemy spełniać jeszcze wyższe standardy. Moją rolą jest zapewnienie satysfakcji klientów, których oczekiwania są coraz wyższe, co nas dodatkowo mobilizuje do pracy.