Wdrożenie Firmao CRM Online w firmie budowlanej

CRM OnlineMiesiąc temu zgłosił się do nas klient, firma budowlana świadcząca usługi montażu okien i drzwi. Rozmawiający z nami manager firmy poszukiwał prostego systemu CRM online, który nie dość, że pozwoliłby jego pracownikom na łatwą współpracę, to dodatkowo spełniał inne funkcje w zarządzaniu. Firma zatrudnia 40 osób, z czego 10 na produkcji, 15 w dziale logistycznym, 10 w dziale handlowym oraz 5 w zarządzie. Naszym zadaniem było wdrożyć system, który usprawni komunikację i umożliwi mobilnym handlowcom sprzedaż na terenie całej Polski. Działania, które wykonaliśmy to utworzenie grup kontrahentów z podziałem na “Mobilnych” i “Stacjonarnych” handlowców oraz przypisaliśmy do konkretnych działów pracowników o odpowiednich kompetencjach. Ponadto klient życzył sobie skonfigurowanie współdzielenia kalendarzy, by zwiększyć wydajność pracy.

Wymagania stawiane przed systemem CRM online

Wymagania stawiane programowi to: integracja zapytań mailowych z systemem, planner spotkań, tworzenie ofert wariantowych dopasowanych dla klienta, realizacja projektu w tym przypadku kompletacja i montaż u klienta okien, drzwi itd, delegowanie prac magazynowych dla innego działu oraz opieka po-sprzedażowa klientów.

Realizacja

Jak już znajdziemy kontrahenta, z którym dobijemy targu, należy ocenić prawdopodobieństwo przyjęcia deal’u na podstawie wcześniej odbytych rozmów, wycen, statystyk. Najważniejsze informacje agregowane w szczegółach naszych kontrahentów dostarczą nam odpowiedniej wiedzy, która okaże się niezbędna przy negocjacjach. Klient chce oferty wg wariantu z montażem oraz bez. Tworzymy ofertę wariantową w systemie – parę kliknięć – wysyłamy mailowo do klienta.

Firmao CRM online

Po skonfigurowaniu i integracji z serwisem SMS-API klient uzyskał również możliwość automatycznego wysyłania wiadomości SMS z informacją o wystawieniu oferty. Status oferty automatycznie przełącza się na „Wysłana do klienta”. Ta cenna informacja pozwala nam na przeniesienie naszej uwagi na kolejny potencjalny deal. Gdy klient zgodzi się na wysłane warunki, rozpoczynamy proces kompletacji materiałów, z maila tworzymy zadanie dla działu zajmującego się magazynem oraz logistyką. Dział otrzymuje informację o nowym zadaniu – skompletujcie drzwi, okna, materiały budowlane, parapety etc. – delegujemy pracę na współpracowników o odpowiednich kompetencjach. Dział magazynowo-logistyczny otrzymuje powiadomienie mailowe oraz okienkowe w systemie o nowym zadaniu. Dział ten kończy swoją pracę i zamyka zadanie jednym kliknięciem. Automatycznie kierownik tego przedsięwzięcia otrzymuje informację okienkową w systemie oraz mailową o zmianach w zadaniu. Materiały już są! Rozpoczynamy montaż u klienta o wyznaczonym w kalendarzu terminie. Po zakończeniu prac wystawiamy fakturę i ustawiamy datę następnego kontaktu o rok do przodu, aby zapytać lub wykonać serwis gwarancyjny. Status oferty – zrealizowana. Dzięki wdrożeniu u klienta modułu poczty masowej firma uzyskała wygodną funkcjonalność wysyłania newslettera do swoich stałych klientów. Odpowiadając na pytanie, w jakiej części firmy CRM online jest przydatny, odpowiedź nasuwa się sama, że w każdej. Od pozyskania klienta i prowadzenia go „za rękę” po realizację projektu aż po jego serwis i windykację.

Efekty CRM online

Dzięki wdrożeniu w firmie systemu Firmao CRM online usprawniła się gospodarka magazynowo-logistyczna, a co za tym idzie, polepszyła się organizacja pracy, a także pozytywnym zmianom uległy relacje z naszymi klientami. Dołączenie do systemu modułu księgowo-rozliczeniowego, uzyskaliśmy całkowite, kompleksowe, a przede wszystkim proste narzędzie umożliwiające prawidłowe zarządzanie firmą za kwotę około 30 zł miesięcznie. Tak więc naprawdę warto!

 

 

Wizytówka firmy                                                                                                                                                                      Strona firmy