Supply Chain Management – jaki system wybrać?

Supply Chain Management (SCM) to dziedzina zarządzania, która koncentruje się na skutecznym planowaniu, organizowaniu, kontrolowaniu i monitorowaniu procesów biznesowych. Procesów biznesowych związanych z łańcuchem dostaw w celu zapewnienia optymalizacji i poprawy efektywności całego procesu. SCM ma na celu usprawnienie procesów w łańcuchu dostaw, od producenta do konsumenta.

Wiele różnych etapów

SCM obejmuje wiele różnych etapów. Są to zakupy, magazynowanie, produkcja, transport, dystrybucja oraz zarządzanie zapasami. Koordynuje wszystkie procesy związane z tymi etapami. Dzięki temu system SCM pozwala na zwiększenie wydajności, minimalizację kosztów oraz ograniczenie czasu realizacji zamówień.

W dzisiejszych czasach, wraz z globalizacją rynków i rosnącą konkurencją, system SCM stał się niezbędny dla firm, żeby sprostać wymaganiom rynkowym. Pozwala to na lepsze zarządzanie ryzykiem, szybszą reakcję na zmiany na rynku oraz na utrzymanie wysokiej jakości produktów i usług.

Wiele systemów Supply Chain Management

Istnieje wiele systemów SCM (Supply Chain Management), które oferują różne funkcjonalności i są dostosowane do różnych branż i potrzeb biznesowych. Poniżej przedstawiam kilka z popularnych systemów SCM.

SAP SCM

SAP SCM oferuje kompleksowe funkcjonalności takie jak planowanie produkcji, zarządzanie zapasami, analizowanie danych, planowanie transportu, zarządzanie zamówieniami i wiele innych.

Oracle SCM

Oracle SCM – pozwala na zarządzanie procesami biznesowymi w łańcuchu dostaw, w tym planowanie produkcji, monitorowanie transportu, zarządzanie zapasami, analizowanie danych i wiele innych.

JDA SCM

JDA SCM – oferuje funkcjonalności takie jak zarządzanie zapasami, planowanie produkcji, monitorowanie transportu, analizowanie danych oraz optymalizacja procesów i planowanie strategiczne.

Microsoft Dynamics 365 SCM

Microsoft Dynamics 365 SCM – pozwala na zarządzanie łańcuchem dostaw, w tym planowanie produkcji, zarządzanie zapasami, zarządzanie zamówieniami, analizowanie danych, a także integrację z innymi systemami Microsoft, takimi jak Office 365 i Power BI.

Infor SCM

Infor SCM – oferuje funkcjonalności takie jak zarządzanie zapasami, planowanie produkcji, zarządzanie zamówieniami, monitorowanie transportu oraz integrację z innymi systemami informatycznymi.

Manhattan Associates

Manhattan Associates – to system SCM, który pozwala na zarządzanie łańcuchem dostaw, w tym zarządzanie zapasami, planowanie transportu, zarządzanie zamówieniami oraz analizowanie danych.

Blue Yonder

Blue Yonder – oferuje funkcjonalności takie jak zarządzanie zapasami, planowanie produkcji, monitorowanie transportu, zarządzanie zamówieniami oraz predykcyjną analizę danych.

To tylko kilka przykładów systemów Supply Chain Management. W zależności od potrzeb i branży, można znaleźć wiele innych systemów SCM, które będą odpowiednie dla konkretnej firmy.