Po zakończeniu wdrożenia systemu ERP HermesSQL, firma Radomskie Tekstylia Przemysłowe Sp. z o.o. wprowadziła kolejne usprawnienia w obszarze analiz.
W ramach współpracy powdrożeniowej, na wniosek głównej księgowej, zespół Humansoft, rozszerzył funkcje analizy kosztów w systemie ERP o koszty pośrednie, zgodnie z wzorem dostarczonym przez główną księgową.
Rozszerzona analiza kosztów, która automatycznie uwzględnia koszty materiałów, robocizny, kooperacji a teraz również koszty pośrednie, daje firmie pełniejszy obraz finansowy każdego etapu produkcji. Wcześniej obliczenie tych danych zajmowało kilka dni pracy w Excelu. Obecnie raport generowany jest natychmiast z systemu HermesSQL, jednym kliknięciem. Nowe możliwości analizy pozwalają nie tylko na szybsze obliczanie rzeczywistych kosztów produkcji, ale przede wszystkim umożliwiają bieżące monitorowanie rentowności produktów i optymalizację kosztów.
Rozszerzona analiza kosztów pozwala mi błyskawicznie uzyskać dokładny wgląd wydatków, co wcześniej było bardzo czasochłonne. Dzięki uwzględnieniu kosztów pośrednich, firma ma kontrolę nad realnymi kosztami produkcji i rentownością. To narzędzie pozwala naszej firmie szybciej reagować na zmieniające się warunki rynkowe i bardziej efektywnie zarządzać finansami, co jest kluczowe dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa
Warto przypomnieć, że jednym z głównych celów wdrożenia Systemu ERP HermesSQL w spółce RTP, specjalizującej się w produkcji worków pralniczych oraz pokrowców na wózki transportowe, było zintegrowanie kluczowych obszarów działalności, takich jak: sprzedaż, magazyn, finanse i produkcja. W wyniku tego wyeliminowano podwójne wprowadzanie dokumentów, co usprawniło procesy i przyspieszyło obieg informacji.
Dodatkowo, w ramach wdrożenia, rozszerzono obieg dokumentów o rozliczenia kooperacyjne, co umożliwiło firmie lepszą kontrolę kosztów związanych z współpracą, zarówno w zakresie ilościowym, jak i finansowym.
Kolejnym ważnym aspektem wdrożenia systemu HermesSQL było opracowanie generatora technologii, który ułatwia obliczanie normatywów zużycia tkanin dla nowych produktów. To rozwiązanie pozwala firmie na szybsze i bardziej efektywne planowanie produkcji oraz optymalizację wykorzystania surowców.
Ostatnie komentarze