16 października br. spółka Simple podpisała umowę z Powiatem Brzeskim na stworzenie cyfrowego systemu informacji telemedycznej, gromadzenie, przetwarzanie i archiwizację danych (eSzpital) dla  Brzeskiego Centrum Medycznego w Brzegu. Kontrakt o wartości 2 420 100,00 zł zostanie zrealizowany do końca II kwartału 2021 r.

To ważna inwestycja dla nas, bo przede wszystkim ułatwi nam zarządzanie całym szpitalem, a to z kolei przełoży się na wyciąganie placówki z problemów finansowych – mówi Kamil Dybizbański, dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego. Ponadto możliwa będzie szybsza rejestracja pacjenta, czy przekazanie chorego z innego oddziału. Wszystkie dane diagnostyczne pacjentów, także te historyczne będą teraz dostępne dla lekarza prowadzącego, co jest bardzo istotne w procesie leczenia. Reasumując, to ważny dla nas dzień – dodaje.

Spółka będzie odpowiedzialna m.in. dostawę, konfigurację i uruchomienie niezbędnego sprzętu, przeprowadzenie analizy przedwdrożeniowej, instalację i konfigurację niezbędnych baz danych oraz licencji na oprogramowanie, wdrożenie ZSI wraz z migracją danych i uruchomienie E-USŁUG, a także szkolenia z zakresu użytkowania i administrowania system dla użytkowników.

Simple SA od początku swojej działalności obsługuje już kilkaset jednostek ochrony zdrowia. Brzeskie Centrum Medyczne to kolejny szpital, który postawił na sprawdzone narzędzia do obsługi informatycznej oraz wiedzę i doświadczenie zespołu Simple. Cieszymy się, że nasze rozwiązania w pełni zinformatyzują szpital  oraz wpłyną na efektywniejszą pracę i przyczynią się do sprawniejszej obsługi pacjentów – mówi Marcin Biniek, Key Account Manager Simple SA

 

Źródło : Simple.com.pl