W dzisiejszych czasach królują usługi. Posłużę się analogią do motoryzacji. Kiedyś samochody przejeżdżały milion kilometrów przy zwykłych naprawach eksploatacyjnych a producenci prześcigali się w innowacjach aby zapewnić trwały i bezawaryjny produkt. Dzisiaj samochód jest dodatkiem do licznych pakietów obsługowych.

Odchodzi się od jakości produktów na rzecz zapewnienia łatwości naprawy itd. czyli ciągłego generowania przepływu pieniędzy. Nie inaczej jest w świecie ERP – wdrożenie i sam system są pretekstem do zawiązania współpracy a potem zaczynają się modyfikacje, adaptacje, dostosowane dokumenty, raporty, analizy.   Wynika to z powszechnego modelu polityki sprzedażowej u większości producentów systemów ERP.

W dzisiejszym artykule przedstawię politykę sprzedażową firmy MONITOR ERP SYSTEM a także uzasadnię dlaczego konsekwentnie od niemal 40 lat rozwijamy nasz biznes w konkretnym kierunku.

Na początku lat osiemdziesiątych stworzyliśmy pierwszy „system ERP”. Był to produkt oparty o system operacyjny DOS i nie wyglądał jak współczesne systemy. System powstał w oparciu o potrzeby konkretnej firmy produkcyjnej. Monitor jest i był firmą rodzinną i decyzją założycieli postanowiono rozwijać produkt ale w oparciu o konkretny typ klienta – małe i średnie firmy produkcyjne. 

Po 40 latach rozwoju systemu i firmy MONITOR staliśmy się międzynarodową marką z liczbą ponad 5000 wdrożeń. W Szwecji MONITOR jest najpopularniejszym systemem ERP dla firm produkcyjnych – aż 43% z nich korzysta z naszego oprogramowania. Pozostaje więc pytanie: dlaczego tak jest?

Odpowiedzią jest specjalizacja – nie budowaliśmy systemu dla każdego ale dla konkretnej grupy klientów. Po 40 latach doświadczeń jesteśmy w stanie obsłużyć każdy typ produkcji, realizujemy wdrożenia w firmach o profilu produkcji projektowej, kompleksowej, seryjnej, montażu. Jesteśmy w stanie agregować zlecenia, kompletować i przede wszystkim umożliwiamy klientom szybką reakcję na dynamiczne zmiany. W samym systemie mamy prawie 1500 predefiniowanych raportów stworzonych przez 40 lat rozwoju w oparciu o potrzeby naszych klientów.

 

Mamy swoją niszę – dla małych i średnich firm produkcyjnych jesteśmy najlepszym wyborem!

 

  • MERYTORYKA – rozwijamy oprogramowanie od 40 lat w oparciu o firmy takie jak Państwa. Trudno znaleźć proces biznesowy, z którym nie zetknęliśmy się przy 5000 wdrożeń w podobnych przedsiębiorstwach.
  • WDROŻENIA – rozwijamy system w oparciu o konkretny typ Klienta co sprawia, że możemy sobie pozwolić na standaryzację. Dzięki temu wdrożenia robimy SZYBKO. Bez modyfikacji, estymacji i długotrwałego wymyślania jak Klienta obsłużyć. Wdrożenie sprowadza się do przeanalizowania procesów biznesowych, kalibracji systemu i szkolenia.
  • OBSŁUGA – często po kilku latach od wdrożenia systemu ERP z zespołu wdrożeniowego nie ma kilku kluczowych ludzi i trzeba przeprowadzać audyty aby ustalić co i jak u danego klienta funkcjonuje. Jeśli mamy do czynienia ze standaryzacją to u 5000 klientów funkcjonuje ten sam system i większość wsparcia można udzielić nawet przez telefon.
  • SAMODZIELNOŚĆ – system jest oparty o API – dokumentacja jest dostępna w internecie. W systemie jest generator wszelkich typów dokumentów i raportów. Chcemy aby klienci byli samodzielni – nie zawiera się to w naszej polityce sprzedażowej.

Ponad 10 lat na styku biznesu i IT. Doświadczenie zdobyte w boju przy wielu kompleksowych projektach wdrożeniowych. Zarządzanie sprzedażą, projektem, zespołem, coaching.

Radosław Gubała

Menadżer d/s Klientów Kluczowych, Monitor ERP System