BaseLinker produkt z branży eCommerce,  przez niektórych okrzyknięty „nieoszlifowanym diamentem” trafił do portfela Sebastiana Kulczyka. Taka informacja wyciekła ostatnio miedzy innymi na serwisach typu LinkedIn. Po ostatnim sukcesie Shoper-a który wszedł na giełdę w Czerwcu(możecie przeczytać o tym TUTAJ) wydaje się, że mamy istny boom na branżę eCommerce.

BOOM na eCommerce

Coraz wieksze zapotrzebowanie na handel elekroniczny wygenerowany przez pandemię nie ma końca – sygnalizuje trwałą zmianę zachowań o nieokreślonej skali. Dla przewoźników, producentów pojazdów i firm technologicznych. Stała się ona okazją do badań, testów i inwestycji w alternatywne sposoby odbierania, transportu, sortowania i dostarczania przesyłek. Można zaobserwować, że sprzedaż eCommerce systematycznie wzrasta, natomiast sprzedaż w sklepach stacjonarnych maleje. Może być to spowodowane przyzwyczajeniem klientów do zakupów Online. 

Co łączy niektóre z największych marek eCommerce i sprzedawców internetowych? Wszystkie one zostały wsparte przez inwestorów venture capital. Ostatnio coraz więcej VC inwestuje w eCommerce,(Przykład Baselinkera) przeznaczając swoje pieniądze na sprzedawców detalicznych, którzy oferują różnorodne produkty na globalnych rynkach.

BaseLinker i inwestowanie w eCommerce

Być może inwestowanie w e-commerce może wydawać się odejściem od bardziej tradycyjnych inwestycji, takich jak startupy technologiczne. Jednak branża e-commerce przeżywa rozkwit. W miarę jak małe, prywatne firmy detaliczne rosną, rosną również ich wyniki sprzedaży. Ostatecznie, te prywatne firmy przechodzą na giełdę lub są przejmowane przez większe firmy. Co sprawia, że Twoja inwestycja jest opłacalna w dłuższej perspektywie. Może właśnie taki los czeka Baselinkera, szacuje się, że wartość spółki to 500 mln zł !

Jeśli ktoś jeszcze nie wie czym zajmuje się BaseLinker to odpowiadamy, BaseLinker integruje sprzedawców detalicznych z marketplaceami typu Allegro,Amazon czy też eBay. Oczywiście to nie wszystkie funkcjonalności jakie oferuje BaseLinker, jeśli chcesz dowiedzieć się wiecej odsyłamy do ich strony. Teraz trzeba tylko poczekać na efekt kuli śnieżnej, jak tylko informacja zostanie potwierdzona przez Pana Sewera i Pana Sebastiana Kulczyka. Czy szykują nam się zmiany w cenniku BaseLinkera? 😉 oby nie, mamy nadzieje że będzie tylko wzrost funkcjonalności. Być może rozwiązania BaseLinkera staną się alternatywą dla systemów ERP dla mikroprzedsiębiorstw.

Niewątpliwie wsparcie Sebastiana Kulczyka wyniesie nasz Polski produkt na arenę międzynarodową. Mocno kibicujemy tej synergii i życzymy aby skończyła się tak jak w przypadku Shoper-a czyli wejściem na giełdę i rozwijanie Polskiego produktu za granicą. Obserwujemy i czekamy na rozwój sytuacji.