Monitor ERP kontynuuje swój imponujący wzrost – szacuje się, że obroty w 2023 r. wzrosną o 18 procent, co oznacza kolejny rekordowy rok! Monitor osiągnął również ambitny cel wyznaczony w 2018 roku, w postaci podwojenia obrotów do 2023 roku. W związku z tym firma przewiduje roczny obrót w wysokości 720 mln SEK.

To fantastyczny osiągnięcie, który właśnie zostało zrealizowane. Kiedy postawiliśmy sobie za cel podwojenie obrotów w ciągu pięciu lat, wiedziałem, że będzie to wyzwanie. Ale udało nam się to dzięki naszym niesamowicie zaangażowanym pracownikom i koncepcji, która wytrzymuje próbę czasu. Oznacza to, że mamy nasz własny system, możliwości jego wdrażania i zapewnienia odpowiedniego wsparcia, co jest receptą na sukces

Morgan Persson

CEO, Monitor ERP System

Monitor jest więc na dobrej drodze do osiągnięcia obrotów w wysokości 1 miliarda koron szwedzkich do 2026 roku.

„Zarówno w 2022, jak i 2023 roku przekroczyliśmy nasze założone cele, aby osiągnąć „plan jednego miliarda”. Jestem teraz jeszcze bardziej przekonany, że nam się to uda” – dodaje Morgan.

Monitor ERP obecnie rozwija się i rekrutuje wielu nowych pracowników nie tylko w Hudiksvall oraz innych częściach Szwecji, ale i na całym świecie. Firma zatrudnia obecnie 300 pracowników w Szwecji, a w ciągu ostatniego roku zatrudniła ponad stu pracowników, również globalnie.

Jeśli chodzi o sprzedaż, system ERP firmy Monitor jest produktem, który często radzi sobie lepiej podczas recesji, kiedy to firmy produkcyjne starają się usprawnić swoje operacje. Dlatego też firma odnotowała doskonałe wyniki sprzedaży na wielu rynkach. Na przykład w Malezji Monitor nawiązał współpracę z Toyotą – jako nowym, dużym i znaczącym klientem. Ponadto z powodzeniem podpisano również umowę ze strategicznie ważnym klientem w tym samym regionie.

Umowa ta dotyczy trzech fabryk, ale ten klient ma ich znacznie więcej. Mamy nadzieję, że te umowy wywołają efekt domina – komentuje Persson.

W 2024 roku Monitor wkracza również w nową fazę, ponieważ Morgan Persson, który był dyrektorem generalnym od 1987 roku, obejmuje teraz stanowisko dyrektora generalnego całej Grupy Monitor. Z dniem 1 stycznia 2024 roku Adrian Aptowitzer przejmie więc stanowisko nowego CEO Monitor Sweden. Adrian rozpoczął pracę w Monitor w 2012 roku, a ostatnio pełnił funkcję Consultant Managera.

To wspaniałe uczucie móc przekazać stery Adrianowi. Aby osiągnąć nasz cel miliarda obrotów, musimy się zreorganizować. W przyszłości skupię się na globalnych i strategicznych wysiłkach, aby zapewnić większą synchronizację między naszymi spółkami zależnymi, w miarę rozwoju grupy – kończy Persson.