O Krajowym Systemie e-Faktur wiemy od miesięcy, a mimo to wiele firm nadal nie jest przygotowanych do nowych obowiązków. Webinar organizowany przez firmę Comarch odpowie na najczęściej pojawiające się pytania przedsiębiorców związane z e-fakturowaniem. W trakcie spotkania online omówione zostaną regulacje związane z KSeF i ich przełożenie na wymagania stawiane firmom. Bezpłatny webinar kierowany jest do podmiotów każdej wielkości – od mikroprzedsiebiorców po największe korporacje.

Obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur to dla większości firm rewolucyjne zmiany. Od początku 2022 r. można korzystać z niego dobrowolnie, natomiast od 1 lipca 2024 r. zobowiązanie e-fakturowania z wykorzystaniem KSeF będzie obejmowało podatników VAT, którzy mają siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności w Polsce.

Wprowadzenie KSeF to największa rewolucja w procesach biznesowych i podatkowych w ostatnich latach – podkreśla Zbigniew Rymarczyk, Wiceprezes Zarządu Comarch SA, Dyrektor Sektora Enterprise Solutions.

Spełnienie wymogu związanego z KSeF w firmie wiąże się z koniecznością zmiany dotychczasowych procesów dotyczących zarządzania fakturami. Nadchodzący webinar pomoże w dostosowaniu do obsługi Krajowego Systemu e-Faktur niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

Marcin Radwan, doradca podatkowy i partner w firmie Taxpoint przedstawi aktualne regulacje prawne związane z KSeF. – Panuje powszechne i w mojej ocenie błędne przekonanie, że KSeF to przede wszystkim zmiany o charakterze informatycznym. Na nowy obowiązek powinniśmy patrzeć jednak również z punktu widzenia konsekwencji podatkowych. Zmiana rozumienia pojęcia daty wystawienia czy otrzymania faktury, konieczność uwzględniania na niektórych typach dokumentów numerów KSeF faktur ustrukturyzowanych czy też obowiązek zapłaty z wykorzystaniem danych z KSeF to tylko nieliczne wyzwania, które czekać nas będą w najbliższym czasie.

Z kolei eksperci Comarch podzielą się doświadczeniami z perspektywy producenta oprogramowania. Specjaliści IT pokażą też jak prosta i intuicyjna może być obsługa e-faktur w systemach Comarch ERP oraz Comarch EDI. Rozwiązania Comarch zintegrowane są już z KSeF i posiadają szereg funkcjonalności umożliwiających komunikację z systemem, w tym uwierzytelnienie oraz wysyłkę i odbiór e-faktur.

Podczas webinaru omówione zostaną również inne przepisy wchodzące w życie na przełomie 2023 i 2024 r., a ponadto eksperci z Comarch i doradcy podatkowi Taxpoint odpowiedzą na czacie na pytania uczestników.

Bezpłatny webinar „Przygotuj firmę na Krajowy System e‑Faktur (KSeF)” już 19 grudnia o godz. 10:00 albo 13:00 – do wyboru. Zapisz się >>>