Precyzja, innowacyjność, odwaga: zwycięska kombinacja dla WESTCONTROL

Dołącz do nas i poznaj historię klienta, w której przedstawiony jest zaangażowany zespół profesjonalistów, którzy dzielą się pasją do swojej pracy. Mieliśmy przyjemność odwiedzić Westcontrol tuż przed świętami i zobaczyć firmę produkującą innowacyjne produkty elektroniczne. Pomimo zgiełku sezonu świątecznego, zespół Westcontrol emanował pozytywnością i entuzjazmem, odzwierciedlając swoje codzienne nastawienie.

Byliśmy tam, aby poznać ich historię, odkryć motywacje, które kierują ich pracownikami i dowiedzieć się, jak płynnie integrują RamBase w swojej drodze do sukcesu. Z udziałem ponad 40 000 komponentów w akcji, zapraszamy do zobaczenia materiału i poznania niesamowitej historii Westcontrol.

Żyjąc swoimi wartościami

Firma Westcontrol jest zlokalizowana w Tau, malowniczej okolicy tuż obok Stavanger, na zachodnim wybrzeżu Norwegii. Zbudowano tu dobrze prosperującą firmę, która stała się podstawą działalności w tym regionie. Warto zauważyć, że znaczna część pracowników decyduje się na dojazdy z centrum miasta do pracy w tym idyllicznym miejscu.

Odwiedzając Westcontrol w ciągu jednego dnia, uzyskaliśmy wgląd w wyjątkową kulturę firmy, w której pracownicy dobrze się czują w swoich rolach. Najwyraźniej to środowisko pracy może być powodem, dla którego wiele osób decyduje się długie dojazdy.

„Wszystko, co robimy, opiera się na naszych wartościach: precyzji, innowacyjności i odwadze” – mówi Bente Aanestad Fjelde, kierownik zaopatrzenia w firmie Westcontrol.

Te wartości nie są tylko pustymi słowami, ale są zintegrowane z kulturą firmy Westcontrol. W rzeczywistości, pracownicy z dumą prezentują swoje wartości na plecach swoich ubrań roboczych, służąc jako codzienne przypomnienie sobie i innym, aby wcielać te zasady w życie w swojej pracy. Istnieje zobowiązanie do zapewnienia, że wartości te nie zostaną zapomniane lub schowane do szuflady, ale będą funkcjonowały w miejscu pracy.

Produkty o dużym znaczeniu dzięki innowacjom

Gdy weszliśmy na teren fabryki Westcontrol, przywitały nas uśmiechnięte twarze pośród zaawansowanych technologicznie procesów produkcyjnych i montażowych. Duma pracowników z wykonywanej pracy była wyczuwalna na każdym kroku linii produkcyjnej.

Byliśmy zdumieni niesamowitymi produktami, które są tworzone, w tym ładowarkami do samochodów elektrycznych i robotami zaprojektowanymi do edukacji dzieci, które nie mogą uczęszczać do zwykłych szkół ze względu na ich stan zdrowia. Jest oczywiste, że ta firma tworzy innowacyjne produkty.

„Stale angażujemy się w projektowanie, rozwój i produkcję podczas wprowadzania pomysłów w życie. Wszystko od małych, zabawnych gadżetów po produkty, które naprawdę zmieniają świat” – mówi Bente Aanestad Fjelde.

Jednym z powodów ich sukcesów są efektywne systemy biznesowe, z RamBase odgrywającym kluczową rolę w zapewnieniu, że wszystko działa płynnie. Dzięki temu firma ma pełną kontrolę nad stanem magazynowym, co pozwala jej oferować klientom szeroką gamę elementów konstrukcyjnych dla ich produktów.

„Przy ponad 40.000 zarejestrowanych komponentów, jesteśmy całkowicie zależni od solidnego systemu. Tutaj RamBase odgrywa swoją rolę” – mówi Eirik Høie, kierownik ds. IT i odpowiedzialny za system ERP w Westcontrol.

Dzięki ich wiedzy i zaangażowaniu, Westcontrol stał się głównym graczem w przemyśle produkcyjnym high-tech i odgrywa znaczącą rolę w rozwoju produktów swoich klientów.

Zwiększanie wydajności i tempa wzrostu poprzez cyfryzację

„Różnica w wydajności pomiędzy naszymi dniami pracy przed i po przyjęciu RamBase jest dość zauważalna” – mówi Bente Aanestad Fjelde.

Jak podkreśla Bente, RamBase zapewnił im pełną kontrolę nad magazynem i wyeliminował konieczność prowadzenia dokumentacji i fakturowania. Dzięki RamBase wszystko jest usprawnione. Dodaje:

„Dzięki RamBase uzyskanie przeglądu, którego potrzebuję, zajmuje mi jedną minutę. Wszystko jest połączone.”

Spacerując po okolicy, możemy zobaczyć RamBase na prawie każdym ekranie w ich biurach i hali produkcyjnej. Jeden z ich stażystów z zadowoleniem stwierdza, że RamBase jest pierwszą rzeczą, którą uruchamia po przyjściu rano i ostatnią, którą wyłącza przed wyjściem z pracy. Wszystko co robi jest w RamBase.

Według Eirika, firma Westcontrol odnotowała imponujący wzrost i ma ambitne plany dalszego rozwoju. Aby wesprzeć ten wzrost, firma zainwestowała w RamBase, która umożliwia zarządzanie rejestrem artykułów z jego wieloma komponentami i zapewnia produkcję wysokiej jakości produktów. RamBase ułatwia również cyfryzację działalności, co jest zgodne z innowacyjną kulturą firmy Westcontrol i ciągłym poszukiwaniem najnowocześniejszych rozwiązań.

„Z pomocą RamBase byliśmy w stanie zmodernizować i zoptymalizować nasze działania. Będzie to nadal ważny element naszego przyszłego sukcesu w miarę postępów” – mówi Eirik Høie.

Westcontrol jest wspierany przez partnera RamBase, firmę BDO, doświadczony zespół ekspertów, którzy wiedzą, czego klienci z branży high-tech potrzebują od systemu ERP.