Sytuacja na rynku nie zmieniała się jeszcze nigdy tak dynamicznie, jak w ostatnim roku. Zauważają to także przedsiębiorcy z branży produkcyjnej. Decydują się na wdrażanie coraz to bardziej zaawansowanych rozwiązań w zakresie produkcji. Dlatego, porozmawiajmy o automatyzacji produkcji .

Zapotrzebowania

Te są często bardzo zindywidualizowane, stąd i rozwiązania technologiczne muszą odpowiadać na potrzeby konkretnej organizacji. Tu bierzemy pod uwagę takie czynniki, jak:

  • zasoby ludzkie,
  • wielkość przedsiębiorstwa
  • specyfika przedsiębiorstwa
  • sposób prowadzenia działalności

Wnioskując mamy wszystko to, co ma wpływ na optymalizację produkcji.

Wiele spółek dziś nie wyobraża sobie innej organizacji pracy bez zdalnego monitorowania i nadzorowania postępów prac. W związku z pandemia która już pokazała, jak szybko może dojść do zerwania dotychczasowych łańcuchów dostaw. Firmy produkcyjne, chcąc zmniejszyć to ryzyko, coraz częściej nie tylko ograniczają pozyskiwanie komponentów od jednego dostawcy, ale także starają się pozyskiwać surowce od dostawców z różnych miejsc.

Czasy, gdy głównym elementem przewagi konkurencyjnej polskiego przemysłu były niskie koszty pracy, odeszły w niepamięć. Właściciele zakładów produkcyjnych muszą dziś od nowa budować strategie zarządzania przedsiębiorstwem, co – przy rosnących w takim tempie kosztach – nie jest zadaniem łatwym. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem wydaje się automatyzacja procesów składających się na cykl produkcji i dystrybucji towarów. A tę najlepiej zacząć od wdrożenia dedykowanego systemu ERP.

O wyżej wspomnianych, codziennych wyzwaniach firm produkcyjnych słyszę coraz częściej podczas szkoleń i spotkań z potencjalnymi i obecnymi klientami. Tych zapytań jest więcej, dlatego z myślą o ich odpowiednim zaadresowaniu przygotowaliśmy miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń dla osób żywo zainteresowanych automatyzacją produkcji. Grupa „Zarządzanie produkcją –  wymiana wiedzy i doświadczeń” dostępna jest Facebooku i jest przeznaczona dla początkujących i zaawansowanych w tematyce automatyzacji produkcji, teoretyków i praktyków, handlowców, wdrożeniowców i personelu firm produkujących. W grupie będę obecny także ja i mam nadzieję, móc podzielić się z Państwem swoimi przemyśleniami w tym zakresie.

Mam przyjemność pracować dla rynku IT od ponad 20 lat. Obecnie zajmuje się wprowadzaniem w praktyce rozwiązań informatycznych z zakresu automatyzacji produkcji w Symfonii ERP. Na grupie pojawią się treści związane dobrymi praktykami branżowymi, komentarze do aktualnych wydarzeń branżowych, trendy na rynku produkcji.

Opis grupy:

Nasza grupa to miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń, stworzone przez ekspertów Sage  Symfonia dla osób żywo zainteresowanych automatyzacją produkcji. Dla początkujących i zaawansowanych, dla teoretyków i praktyków, dla handlowców, wdrożeniowców i personelu firm produkujących.

Mając na uwadze zapotrzebowanie na wiedzę, stwórzmy społeczność łączącą ludzi zaangażowanych w obszar produkcji w oprogramowaniu.  W związku z tym pomagajmy sobie wzajemnie!

 

Co znajdziesz na grupie:

  •  dzielimy się wiedzą i doświadczeniami;
  •  zadajemy frapujące nas pytania;
  •  publikujemy porady i dobre praktyki;
  •  komentujemy wydarzenia branżowe;
  •  dzielimy się najnowszymi trendami produkcyjnymi.

Zapraszamy również do zapoznania się zNajpopularniejszymi systemami ERP w Polsce