Przez cały czas trwania pandemii Tableau współpracował z ekspertami i organizacjami. Aby pomóc ludziom na całym świecie zobaczyć i zrozumieć globalne dane COVID-19. Z liczbą 400 milionów odsłon, nasz COVID-19 Data Hub pomógł rządom i organizacjom w informowaniu i podejmowaniu decyzji. Kiedy więc nasz zespół otrzymał zestaw danych do tegorocznego Gartner BI Bake-Off – dane dotyczące szczepionki COVID – byliśmy przygotowani. Z dumą reprezentowałem Team Tableau na wirtualnym BI Bake-Off, aby zmierzyć się z innymi platformami analitycznymi. Sprawdź nasze pięć wskazówek #TableauTips. Jak wykorzystaliśmy opowiadanie historie danych, uczenie maszynowe, przetwarzanie języka naturalnego i wiele innych, aby pokazać możliwości platformy Tableau.

1. Pozwól AI wykonać ciężką pracę w Tableau

Po dołączeniu do Salesforce, rozszerzyliśmy naszą platformę o Tableau CRM (dawniej Einstein Analytics) i ekscytującą funkcjonalność. Einstein Discovery w Tableau wykorzystuje uczenie maszynowe (ML). Do tworzenia modeli oraz dostarczania prognoz i rekomendacji w ramach przepływu pracy analitycznej. Najlepsza część? Nie potrzeba żadnego kodu ani algorytmów.

W tym ćwiczeniu użyliśmy Einsteina, aby zbadać, jak zminimalizować nowe przypadki COVID-19 u osób nieszczepionych. Einstein przeczesał dane, odkrył wzorce i przedstawił zalecenia w języku naturalnym. Dzięki AI, w ciągu zaledwie kilku kliknięć dowiedzieliśmy się, że wiek, dostępność łóżek szpitalnych i ubóstwo są wspólnymi czynnikami korelującymi ze wzrostem liczby zakażeń wirusem COVID.

2. Eksploruj wiele różnych widoków do opowiadania historii danych w narzędziach Tableau

Tableau pozwala na szybkie eksperymentowanie z wieloma różnymi widokami, pomagając znaleźć najlepszy sposób na opowiedzenie historii za pomocą danych. Nie musisz być projektantem, aby używać Tableau – wystarczy, że jesteś ciekawy i chcesz badać swoje dane.

Na przykład, chcieliśmy przeanalizować ostatnie przypadki COVID i liczbę szczepień na milion w Europie. Najpierw zmapowaliśmy dane, ale nie byłem zadowolony z tego, jak pokazano dane według lokalizacji geograficznej. Zamiast zaczynać od nowa, użyłem funkcji Pokaż mi, aby natychmiast zmienić widok na wykres słupkowy. Który podkreślał zagregowane miary przypadków i szczepień w poszczególnych krajach, opowiadając lepiej, jak kraje wypadają w liczbach.

3. Użyj Tableau Prep do szybkiego łączenia i czyszczenia danych

Przygotowanie danych nie musi być bolesne i czasochłonne. Tableau Prep oferuje automatyczne rekomendacje przygotowania danych, które pozwalają łączyć, kształtować i czyścić dane szybciej i łatwiej.

Kiedy analizowaliśmy dane COVID, ciągle wracałem do tego pytania: Jak osobiste zachowania mają się do rządowych pomiarów? Aby odpowiedzieć na to pytanie, chciałem porównać odpowiedzi na pytania dotyczące zachowań osobistych, takich jak częstotliwość maskowania, mycia rąk i dystansu społecznego, z ankiety YouGov przeprowadzonej w 30 krajach z indeksem restrykcyjności, który mierzy wysiłki związane z zamykaniem pomieszczeń w poszczególnych krajach. Dzięki Prep Builderowi w kilka kliknięć połączyłem się z 30 poszczególnymi plikami danych. Wybrałem pola istotne dla mojego zapytania spośród prawie 400 dostępnych, oczyściłem dane i poprawiłem ich jakość. Szybko uzyskałem wgląd w dane i wdrożyłem wyniki tam, gdzie chciałem. Na przykład, w moich danych brakowało nazwy kraju, więc użyłem automatycznego podziału, aby wyciągnąć wartości z nazw plików. Z łatwością zastąpiłem również tekstowe odpowiedzi ankietowe wartościami liczbowymi. Bez konieczności wykonywania obliczeń czy kodu. Oczywiście użyłem automatycznego rankingu, aby zagregować odpowiedzi ankietowe i przypisać ogólny ranking dla danego kraju.

Zaciekawiło mnie, że Kanada, kraj, który uzyskał najwyższą frekwencję w pytaniach ankiety dotyczących zachowań osobistych, był również bardzo wysoko w rankingu surowości. Wydaje mi się, że bardziej rygorystyczne środki rządowe doprowadziły do zwiększenia ilości informacji na temat higieny osobistej. To doprowadziło do tego, że więcej ludzi przyjęło do swoich rutynowych zachowań dystans społeczny, prawidłowe mycie i odkażanie rąk oraz unikanie kontaktu z osobami z objawami.

4. Dziel się danymi zza biurka lub w podróży

Istnieje wiele sposobów, aby być informowanym o aktualizacjach w Tableau. Tak aby nie przegapić krytycznych informacji: zarządzane (i bezpieczne) subskrypcje, tagowanie komentarzy, powiadomienia mobilne i wiele innych. W konkursie BI Bake-Off posłużyliśmy się przykładem fikcyjnego krajowego administratora służby zdrowia. Który chciał być powiadamiany o osiągnięciu przez Kalifornię dziennego celu szczepień. Stworzyliśmy powiadomienie oparte na zdarzeniach, które administrator może zobaczyć gdziekolwiek się znajduje, a następnie w łatwy sposób podzielić się tym kamieniem milowym ze swoim zespołem.

Możesz spersonalizować opcje powiadomień bez zmiany podstawowego modelu danych i ustawić uprawnienia bezpieczeństwa na poziomie zawartości i wierszy.

5. Wizualna analiza danych w celu zbadania, przetestowania i odkrycia nieoczekiwanego

Podeszliśmy do danych dotyczących globalnego wyścigu w dostarczaniu szczepionek z hipotezą, że bogate kraje radzą sobie najlepiej w czasie pandemii. Jednak wizualna analiza danych ujawniła, że nie była to pełna historia.

Zaczęliśmy od wykresu słupkowego pokazującego najwyższy wskaźnik szczepień na 100 osób w poszczególnych krajach oraz odpowiadającego mu wykresu liniowego pokazującego przypadki zachorowań i zgonów. Zauważyliśmy, że gdy szczepionki stały się powszechnie dostępne, liczba zgonów, przypadków i pozytywnych wyników badań początkowo spadła, ale potem znów wzrosła.

Przechodząc na wykres jittera, przyjrzeliśmy się krajom według dochodu narodowego brutto na mieszkańca, aby porównać Kanadę, bogaty kraj o wysokiej dostępności szczepionek, z Kenią, krajem znajdującym się na drugim końcu spektrum. Zaskakujące jest to, że pomimo prawie dwukrotnie większej populacji niż w Kanadzie i 24-krotnie większej gęstości zaludnienia, wskaźnik zgonów spowodowanych przez COVID w Kenii był znacznie niższy. Dlaczego? Zastosowanie wskaźnika surowości pozwoliło nam zauważyć, że Kenia zareagowała na pandemię szybciej i agresywniej, co przyniosło pozytywne skutki.

Zapoznaj się z naszym COVID-19 Data Hub, aby zobaczyć i zrozumieć najnowsze dane i trendy pandemiczne. Bądź na bieżąco z najważniejszymi zasobami i informacjami, które można wykorzystać, od codziennych pulpitów nawigacyjnych po rzeczywiste rozwiązania.

Źródło : tableau.com