Jako przedsiębiorca budujesz swoją firmę każdego dnia. Wymaga to od Ciebie wiele poświęcenia oraz ciężkiej pracy. Nie zawsze jest kolorowo. Bywają momenty, kiedy trzeba podejmować naprawdę trudne decyzje biznesowe. By móc podejmować te dobre, w dzisiejszym świecie trzeba opierać się na konkretnych danych. System ERP pozwoli Ci decydować świadomie i przede wszystkim korzystnie dla Twojej organizacji. Sprawdź, jakimi cechami charakteryzuje się system Dynamics 365 Business Central i w jaki sposób pomoże Ci w zarządzaniu biznesem.  

Z artykułu dowiesz się, jakie: 

– funkcjonalności posiada wspomniany system ERP, 

– korzyści wiążą się z wyboru oprogramowania Microsoft Dynamics 365 Business Central. 

Można stwierdzić, że jednym z głównych celów systemu Microsoft Dynamics 365 Business Central jest uwolnienie potencjału drzemiącego w małych i średnich firmach. Jest najpopularniejszym zintegrowanym oprogramowaniem do zarządzania przedsiębiorstwem od Microsoft. Gwarantuje dostęp do nowoczesnych narzędzi, analityki biznesowej oraz zapewnia szereg rozwiązań dla wszystkich branż. Jego ogromnym atutem jest rozbudowany pakiet funkcjonalności w obszarach, takich jak: finanse i księgowość, środki trwałe, marketing, magazyn i zarządzanie zasobami, sprzedaż i zakupy, zarządzanie projektem, raportowanie i analityka oraz produkcja.  

Sprawdź, co możesz zyskać, korzystając z tego systemu ERP. 

 Dostęp do danych rzeczywistych

Jak wiesz, aby biznes mógł być wydajny, potrzebujesz mieć dostęp do aktualnych danych. Jest to jeden z najważniejszych czynników, decydujących o rozwoju organizacji. W Microsoft Dynamics 365 Business Central dane są zarządzane centralnie i są dostępne w czasie rzeczywistym. W oparciu o kompletne i precyzyjne informacje, możesz podejmować właściwe decyzje biznesowe, korzystne dla Twojego przedsiębiorstwa.  

Power Apps, Power BI i Power Automate

Microsoft to również innowacyjne rozwiązania, wchodzące w skład Power Platform, czyli Power BI, Power Apps czy Power Automate. Narzędzia te wspierają organizację m.in. w zakresie analizy danych i przygotowania raportów, automatyzacji działań, a także szybkim budowaniu niestandardowych aplikacji w celu spełnienia określonych potrzeb biznesowych firmy.  

Mobilność

Zaletą posiadania systemu ERP Dynamics 365 Business Central jest możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie. Jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu. System został tak zaprojektowany, aby można było z niego korzystać na smartphone’ach i tabletach za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Dzięki czemu możesz pracować zarówno z domu, jak i podróży.  

Integracja z Microsoft 365

Wdrożenie systemu ERP umożliwia także integrację z Microsoft 365, co wpływa na zwiększenie efektywności w wykonywaniu codziennych czynności. Przykładowo możesz utworzyć ofertę, przetworzyć zamówienie i wysłać fakturę z poziomu Outlook. Listę kontaktów możesz wgrać do systemu z poziomu Excel’a. Natomiast z poziomu MS Teams możesz w bezpieczny sposób prowadzić korespondencję oraz wymieniać się określonymi informacjami na czacie.  

Możliwość instalacji w chmurze lub na własnym środowisku serwerowym 

Microsoft Dynamics 365 Business Central może zostać wdrożony na serwerze lokalnym lub platformie chmurowej. Decyzja o wyborze modelu implementacji należy do Ciebie. Model chmurowy sprawdzi się w małych i średnich firmach. Nie ma wtedy potrzeby zakupu serwerów, sprzętu czy zatrudniania informatyków. To rozwiązanie pozwala ograniczyć wstępne koszty do minimum. Natomiast serwery tradycyjne uznawane są za bardziej stabilne. W tym przypadku działanie systemu nie jest zależne od dostępu do Internetu.   

Skalowalność systemu 

System Business Central rozwija się wraz z rozwojem przedsiębiorstwa. Nie musisz kupować wszystkich funkcjonalności w jednym czasie. Jeżeli na przykład na początku potrzebujesz posiadać 10 funkcji, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak było. System ERP możesz rozbudowywać o kolejne funkcje w dowolnym momencie, w zależności od potrzeb biznesowych swojej firmy. Jest to jedna z najbardziej konkurencyjnych opcji wśród innych tego typu rozwiązań.  

Sprawdzi się w każdej branży

System ERP Business Central ma uniwersalny charakter. Sprawdzi się zarówno w branży handlowej i dystrybucyjnej, produkcyjnej, transportowej czy usługowej i wielu innych.  

Podsumowanie 

Bez elastycznego oprogramowania ERP nie jesteś w stanie odpowiednio reagować na zaistniałe zmiany ani ich uprzedzić. Microsoft Dynamics 365 Business Central pozwoli Ci uzyskać lepsze wyniki oraz dokładniejszy wgląd w sytuację organizacji. Zdobędziesz biznesowe narzędzie dostosowane do Twoich potrzeb, które będzie wsparciem w zarządzaniu wszystkimi obszarami Twojego przedsiębiorstwa. 

Jeżeli czujesz potrzebę otrzymania większej ilości informacji, dotyczących systemu ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central, to zapraszamy do kontaktu