Polska firma Piwek Centrum Obróbki Numerycznej niedawno zaaktualizowała system do Monitor G5. To kamień milowy na drodze firmy ku cyfrowemu obiegowi informacji oraz integracji z maszynami w systemie ERP.

Firma Piwek Centrum Obróbki Numerycznej Sp. z.o.o. Sp.k. świadczy usługi w zakresie obróbki skrawaniem, szlifowania, montażu elementów, znakowania trwałego, usług pomiarowych. Dostarcza części do przemysłu: kolejowego, górniczego, papierniczego, motoryzacyjnego, spożywczego, hydraulicznego, pneumatycznego, gazowego, rolniczego.

Piwek to firma rodzinna działająca na rynku polskim i zagranicznym od ponad 23 lat.

 

Świadczymy usługi w zakresie produkcji części maszyn i urządzeń. Mamy klientów w Polsce i zagranicą. Współpracujemy między innymi z firmami z Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Danii, Austrii, Belgii, Finlandii, USA. Stawiamy jakość swoich usług na najwyższym poziomie, a przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo i rozwój naszych pracowników, którzy są naszą największą inwestycją.

Mateusz Piwek

Vice Prezes

Przeczytaj wiecej: Monitor G5 – system ERP nowej generacji

Firma korzystała z Monitora G4 od 2016 roku. Aktualizacja do G5 była naturalnym krokiem w kierunku nowoczesnego, cyfrowego obiegu informacji oraz integracji maszyn i systemu ERP.

”Chcieliśmy mieć dostęp do nowej funkcjonalności, która nie była dostępna w wersji G4, m.in. możliwość tworzenia własnych formularzy, tablic oraz bardziej efektywnego planowania produkcji” – mówi Mateusz Piwek

Przejście na G5 podzieliliśmy na etapy, które odpowiadały poszczególnym działom w firmie, tak aby w przypadku ewentualnych problemów nie sparaliżować funkcjonowania całej firmy. Po zakończeniu przejść poszczególnych działów mogliśmy zacząć wdrażać elementy, z których do tej pory nie korzystaliśmy.

Dzięki temu nasze poszczególne działy mogły płynnie zostać zaaktualizowane do nowej wersji. Osoby odpowiedzialne w każdym dziale miały możliwość sprawdzić różnice i porównać z dotychczasową wersją, było to bardzo pomocne, ponieważ jak się okazało zmiany nastąpiły nie tylko w wyglądzie interfejsu ale również w funkcjonalnościach, które wymagały głębszego poznania oraz konsultacji z przedstawicielami firmy Monitor ERP.

Mateusz Piwek

Vice Prezes

To ważne, stwierdza Mateusz Piwek, aby poświęcić swój czas na testowanie nowego systemu, aby aktualizacja przebiegała jak najsprawniej.

„Z perspektywy czasu osobiście wydłużyłbym okres testowania nowej wersji. Poszczególni użytkownicy podczas tego etapu powinni spisać wszystkie swoje obawy oraz trudności z którymi się spotkali. Dodatkowo uważam, że to ważne aby konsultant Monitora był fizycznie w firmie, w trakcie aktualizacji”

Podsumowując jest on bardzo zadowolony z nowego systemu, dzięki wielu nowym funkcjom.

Monitor ERP pozwala na bieżące monitorowanie realizacji zamówienia w czasie rzeczywistym, możesz również w łatwy i szybki sposób wygenerować interesujący cię raport. Także proces rejestracji oferty czy zamówienia jest bardzo intuicyjny. Aby go poznać wystarczy obejrzeć filmy szkoleniowe, które są dostępne na Monitor Academy. Po za tym w przypadku problemów zawsze istnieje możliwość kontaktu z konsultantem oraz wysłania zgłoszenia do wparcia technicznego.

Dostarczanie wysokiej jakości produktów jest dla firmy Piwek sprawą kluczową. Potwierdza to jakość wyrobów dostarczanych do klienta na poziomie 99,9% zgodności oraz terminowość dostaw na poziomie 96%.

„Monitor usprawnił nasz proces ofertowania, co zaowocowało szybszą odpowiedzią na zapytania. Udało nam się wyeliminować wiele baz danych, które mieliśmy do tej pory prowadzone w Excelu – mówi Mateusz Piwek.

„Dzięki Monitorowi poprawiliśmy nasze planowanie produkcji. Z Monitor G5 uzyskujemy znacznie lepsze zarządzanie obłożeniem naszych maszyn, co w konsekwencji wpływa na szybszą reakcję na potrzeby klienta.”

Ważne daty w historii firmy Piwek

1996: Rozpoczęcie działalności gospodarczej w przydomowym garażu – produkcja ram do   wózków dziecięcych.

1999: Wynajem hal produkcyjnych i zakup 13 frezarek konwencjonalnych.

2010: Otwarcie się na rynki światowe.

2016: 20 lecie firmy oraz wdrożenie systemu MONITOR ERP.

2021: Aktualizacja systemu do Monitor G5.