Pracownicy największego powstającego zakładu morskiego na Bliskim Wschodzie mogą szybciej korzystać ze swoich rozwiązań branżowych dzięki IFS.

Firma IFS, globalna dostawca zajmująca się aplikacjami dla przedsiębiorstw, ogłasza, że International Maritime Industries Company (IMI), rozpoczyna współprace przy wspólnym przedsięwzięciem Saudi Aramco, Lamprell, Bahri i Hyundai Heavy Industries, zakończyło pierwsze wdrożenie systemu IFS Applications™ w celu wsparcia kontraktów na konserwację, naprawy, remonty (MRO) i operacje back-office.

Zlokalizowany w Ras Al-Khair na wschodnim wybrzeżu Arabii Saudyjskiej IMI, po osiągnięciu pełnej operacyjności, będzie największym obiektem morskim w regionie i unikalnym na skalę światową pod względem kombinacji usług w wielu segmentach rynku: newbuild i MRO dla statków handlowych, w tym bardzo dużych tankowców (VLCC), masowców, morskich statków pomocniczych (OSV) i morskich platform wiertniczych.

Aby promować produktywność i zapewnić wydajność w całej swojej działalności, firma potrzebowała nowoczesnego, w pełni zintegrowanego rozwiązania ERP o solidnej funkcjonalności, przeznaczonego dla przemysłu morskiego. Po przeprowadzeniu kompleksowego procesu oceny, który obejmował głównych dostawców systemów ERP, firma IMI wybrała IFS Applications.

Po udanym wdrożeniu fazy 1, IFS Applications wspiera teraz krytyczne dla misji procesy i operacje oraz jest w pełni zintegrowany z finansami, zarządzaniem kapitałem ludzkim (HCM), płacami i zamówieniami.

Jesteśmy pod wrażeniem możliwości systemu IFS Applications 10 i cieszymy się na długą i owocną współpracę z globalnym dostawcą ERP, który z powodzeniem wspiera firmy z branży stoczniowej”, powiedział Emad Al-Humam, Wiceprezes ds. technologii informatycznych w IMI. „Otwarta architektura platformy IFS umożliwia nam łatwe podłączenie naszych najlepszych systemów do naszego szkieletu ERP, a tym samym uzyskanie nieocenionej wiedzy operacyjnej”. Inwestując w centralną, zintegrowaną platformę, IMI uzyska lepszy wgląd w biznes dzięki pełnej widoczności procesów. Wchodząc w kolejną fazę procesu wdrożenia, możemy polegać na systemie IFS Applications, który pomoże nam zwiększyć wydajność naszych głównych procesów i metodologii pracy.

Mehmood Khan, Dyrektor Zarządzający IFS na Bliskim Wschodzie, dodał:

Jesteśmy dumni, że nasza technologia przyczynia się do poprawy wydajności, a także większej widoczności i integralności w ogromnej skali operacji IMI. Firma IFS w pełni rozumie wyzwania biznesowe związane z wdrożeniem na tak dużą skalę. Dzięki naszej wiedzy specjalistycznej i najlepszym praktykom, mamy nadzieję na dostarczenie doskonałego rozwiązania, które spełni wysokie standardy IMI.

Rozwiązanie IFS zostanie wdrożone przez IFS Partner DAR.ME.

W Polsce partnerem firmy IFS jest Infoconsulting, firma która zaczyna otwierać swoje biura za granicami polski. Wiecej informacji na ten temat można przeczytać w tym artykule :

 InfoConsulting rozszerza partnerstwo z IFS, będzie rozwijać biznes w Finlandii

O IMI

International Maritime Industries, zlokalizowany w „King Salman International Complex for Maritime Industries and Services” w Ras Al-Khair w Arabii Saudyjskiej, będzie największym, kompleksowym obiektem morskim w MENA. Po zakończeniu budowy, roczna zdolność produkcyjna zakładu wyniesie cztery (4) nowe platformy wiertnicze i ponad 43 nowe statki, w tym VLCC, oprócz obsługi ponad 260 produktów morskich. Oczekuje się, że główne operacje produkcyjne rozpoczną się pod koniec 2020 roku, a pełna zdolność produkcyjna zakładu zostanie osiągnięta do 2022 roku. International Maritime Industries jest spółką joint venture między Saudi Aramco, Lamprell Energy Limited, Bahri i Hyundai Heavy Industries.

Źródło : ifs.com