Darren Roos obejmuje stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej IFS
IFS, globalna firma oferująca oprogramowanie w chmurze dla przedsiębiorstw, poinformowała, że Mark Moffat objął stanowisko dyrektora generalnego IFS. Zastąpił tym samym Darrena Roosa, który został mianowany przewodniczącym Rady Nadzorczej firmy. Obie nominacje wchodzą w życie natychmiast.
 
Firma IFS będzie nadal kontynuować dotychczasową strategię rozwoju, która pozwoliła jej stać się czołowym dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw do zarządzania aktywami i usługami. Mark Moffat, Darren Ross i cały zarząd IFS przygotowywali proces zmiany na kluczowych stanowiskach przez ostatnie pół roku w ramach planowania sukcesji w zarządzie i w radzie nadzorczej firmy.
Mark Moffat piastował wcześniej stanowisko dyrektora ds. klientów w IFS. Jest dobrze znanym i szanowanym liderem w obszarze technologii. Zanim dołączył do IFS, pracował przez wiele lat na wysokich stanowiskach w PwC. 

To wielki zaszczyt dla mnie stać na czele IFS w czasie, kiedy wchodzimy w kolejny etap rozwoju firmy. Została ona zbudowana na solidnych fundamentach i ma wszystko co niezbędne, by z sukcesami realizować swoją strategię opierającą się na zróżnicowanej ofercie, wysoce zaawansowanych, wydajnych i opartych na sztucznej inteligencji rozwiązaniach, lojalnych i zaangażowanych klientach i partnerach, oraz, oczywiście, niezwykle utalentowanych i kompetentnych pracownikach. Chcę wyrazić swoje uznanie i wdzięczność mojemu poprzednikowi, Darrenowi Rossowi, za jego wkład w rozwój firmy. Z niecierpliwością czekam na współpracę z nim w jego nowej roli przewodniczącego Rady Nadzorczej IFS.

Mark Moffat

Nowy dyrektor generalny, IFS

Pod kierownictwem Roosa jako dyrektora generalnego, firma IFS ponad trzykrotnie zwiększyła przychody i przekształciła się tak, aby jak najszerzej wykorzystać model chmury obliczeniowej zarówno w ofercie, jak i w źródłach zysków. 79% całkowitych przychodów IFS stanowią obecnie przychody powtarzalne, podczas gdy na początku kadencji Darrena Roosa było to 36%. Dzięki konsekwentnej pracy na rzecz trwałego, organicznego rozwoju firmy oraz wynikom satysfakcji klientów, które ustawiły standardy w branży, IFS stało się godnym zaufania dostawcą rozwiązań do zarządzania aktywami, pracownikami i klientami dla konkretnych branż. 

Z wielką satysfakcją mianuję Marka moim następcą. To człowiek, za którym stoją znakomite osiągnięcia, szeroka sieć kontaktów i doskonałe cechy lidera, który potrafi motywować i inspirować innych do działania. Jestem dumny ze wszystkiego, co osiągnęliśmy od momentu, kiedy dołączyłem do IFS. Dziękuję tysiącom kobiet i mężczyzn w całej firmie, którzy żyją zgodnie z naszymi wspólnymi wartościami i pomagają naszym klientom odnosić sukcesy. Cieszę się, że będę kontynuować swoją podróż z IFS, chociaż w innym charakterze. Rynek oferuje bardzo wiele możliwości. Wraz z radą nadzorczą i we współpracy z Markiem i jego zespołem dołożymy wszelkich starań, aby skutecznie je wykorzystać. Przejmuję stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej po Jonasie Perssonie, któremu chcę bardzo podziękować za jego wieloletnie, znakomite zarządzanie i doradztwo.

Darren Roos

nowy przewodniczący Rady Nadzorczej, IFS

Darren i cały zespół zarządzający osiągnęli fenomenalne wyniki, przekształcając IFS w jedno z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w branży oprogramowania działających na dużą skalę. Mark ma odpowiednie doświadczenie i ambicje, które pozwolą IFS wykorzystać nowe możliwości. Z niecierpliwością oczekujemy na jego współpracę z Darrenem jako naszym nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej. Chcę również podziękować Jonasowi Perssonowi, który przewodniczył Radzie Nadzorczej IFS od momentu przejęcia firmy przez EQT. Będzie nadal doradzał EQT i zasiadał w radach nadzorczych kilku innych przedsiębiorstw branży oprogramowania należących do EQT jako ich przewodniczący.

Johannes Reichel

partner, EQT

Właścicielami IFS są fundusze EQT, Hg i TA Associates. To grupa inwestorów światowej klasy, która od 2022 roku tworzy strukturę własnościową IFS jako trio. Wartość firmy wyceniono wówczas na ponad 10 miliardów dolarów. Razem wnoszą oni wieloletnie doświadczenie w branży oprogramowania i są gotowi wspierać IFS na kolejnych etapach rozwoju.
 
30 stycznia 2024 roku IFS planuje opublikować swoje wyniki finansowe za rok 2023.