Obecne czasy to era dynamicznych zmian i wyzwań, które stawiają przed polskimi przedsiębiorcami coraz większe wymagania. Inflacja, wojny, rosnąca rola sztucznej inteligencji, zmiany na rynku pracy oraz wiele innych czynników wpływa na kształtowanie strategii biznesowych. W odpowiedzi na te wyzwania, eksperci Comarch przygotowali szczegółową broszurę, która przybliża kluczowe zagadnienia, z jakimi polskie firmy będą musiały się zmierzyć w 2024 roku.

Specjaliści Comarch przedstawiają również, jak przy użyciu odpowiednich narzędzi informatycznych przedsiębiorcy mogą zabezpieczyć swoje biznesy przed cyberzagrożeniami, wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji, a także przygotować się na coraz szerszą transformację cyfrową – choćby w kontekście wejścia w życie obowiązkowego KSeF.

Inflacja, zmiany na rynku gospodarczym, zmiany na rynku pracy oraz coraz większa rola sztucznej inteligencji to tylko niektóre z wyzwań, które polskie przedsiębiorstwa muszą uwzględnić w swoich strategiach. Firmy coraz częściej skupiają się na zrównoważonym rozwoju jako źródle przewagi konkurencyjnej i muszą dostosować się do nowych przepisów dotyczących raportowania ESG oraz śladu węglowego. Skupiając się na obszarze zatrudnienia, przedsiębiorcy muszą przygotować się na możliwe zmiany wynikające m.in. ze wzrostu średniej wieku pracowników czy napływu pracowników spoza Polski. Kluczowe zmiany to także wzrost płacy minimalnej oraz inne regulacje w kodeksie pracy, m.in. dotyczące dodatków czy wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych.

W jaki sposób powyższe wyzwania wpływają na przedsiębiorców i z jakimi konsekwencjami muszą się mierzyć firmy? Bardzo istotnym trendem jest wzrost ataków cyberprzestępczych, co zmusza firmy do wdrożenia skutecznych narzędzi wspierających bezpieczeństwo IT i dostosowania się do nowych regulacji dotyczących ochrony danych. Również wzrost kosztów energii elektrycznej sprawia, że coraz więcej firm przekształca się w rozwiązania chmurowe, oszczędzając tym samym na kosztach. Jednocześnie, rosnący rynek e-commerce wymaga dostosowania strategii biznesowej i inwestowania w digitalizację oraz automatyzację procesów logistycznych.

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz wiedzieć, jakich zmian możesz się spodziewać w 2024 roku? Zapoznaj się z analizą specjalistów Comarch. Poniższy e-book stanowi obszerne kompendium wiedzy na temat kluczowych trendów i wyzwań, przed którymi stoją polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa. Poznasz najnowsze trendy w zakresie zastosowania sztucznej inteligencji, e-commerce, a także dowiesz się, jakie konkretne narzędzia informatyczne są odpowiedzią na zbliżające się zmiany w biznesie. Analiza sytuacji opiera się na najlepszej wiedzy ekspertów Comarch i ma na celu pomóc firmom dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości biznesowej.

Pobierz e-book: https://www.comarch.pl/erp/perspektywa-dla-firm-2023-2024/.