Firma technologiczna IFS zawarła umowę z Wałbrzyskimi Zakładami Koksowniczymi „Victoria” S.A. na dostawę swoich najnowszych rozwiązań. Systematycznie zwiększając skalę działalności WZK „Victoria” stawia na proaktywny rozwój technologiczny. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom rynku związanym z realizacją celów strategicznych firma wybrała dedykowane branży rozwiązania IFS m.in. do utrzymania ruchu i serwisu. Za dostawę licencji na najnowszą wersję oprogramowania – IFS Cloud oraz wdrożenie i serwisowanie rozwiązania odpowiada firma InfoConsulting, platynowy partner IFS.

Realne korzyści oparte o właściwe adresowanie potrzeb

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A., produkując ponad 500 tys. ton koksu rocznie, są wiodącym w Polsce i znaczącym w Europie producentem koksu odlewniczego.

Wojciech Maj, Prezes Zarządu WZK „Victoria” S.A.:  Dokonując wyboru systemu ERP postawiliśmy na flagowe rozwiązanie IFS, wyróżniające się elastycznością oraz szerokimi możliwościami funkcjonalnymi, które zamierzamy wykorzystać m.in.. w obszarze Utrzymania Ruchu.

Transformacja biznesowa w najlepszym wydaniu

Kontrakt obejmuje dostawę licencji na najnowszą wersję oprogramowania – IFS Cloud oraz wdrożenie i serwisowanie rozwiązania. Dzięki innowacyjnemu podejściu, system będzie regularnie aktualizowany w standardzie Evergreen, co jest nowością na rynku systemów ERP. Dzięki takiemu podejściu Klient zawsze pracuje na najnowszej technologicznie i funkcjonalnie wersji, unikając kosztownych finansowo i organizacyjnie upgrade’ów co kilka lat.

 WZK Victoria wybierając IFS Cloud postawiła na wykorzystanie otwartego na innowacje systemu. Jestem przekonany, że ten krok przyniesie WZK Victoria zdecydowane korzyści, m.in. dzięki informatyzacji tych obszarów, które do tej pory nie były objęte systemowo – produkcji oraz utrzymania ruchu i remontów. Przewagą rynkową IFS Cloud jest pozostawienie wyboru klientom, ponieważ to oni najlepiej znają swoją firmę i jej potrzeby. Stawiamy na współpracę, nigdy nie narzucamy i nie ograniczamy naszych partnerów. Dotyczy to zarówno lokalizacji systemu, jak również jego współpracy z innymi rozwiązaniami. Na co dzień blisko współpracujemy z wiodącymi na rynku firmami produkcyjnymi, uważam za szczególne wyróżnienie, że do tego grona dołącza WZK Victoria – firma wyznaczająca najwyższe standardy rynkowe, dbająca o zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa oraz stawiająca na innowacje w procesie utrzymania i serwisu.

Marek Głazowski

Prezes, IFS Polska & EE

Wsparcie i rozwój działalności produkcyjnej 

WZK Victoria, to połączenie wspaniałych tradycji i nowoczesności. Spółka korzystając z najnowszych rozwiązań optymalizujących funkcjonowanie firmy zmierza w kierunku wzmocnienia pozycji na rynku Europejskim. Decyzja o współpracy z InfoConsulting i wdrożeniu zintegrowanego systemu IFS Cloud, to krok w kierunku jeszcze efektywniejszego wykorzystania zasobów i poprawy funkcjonowania w najważniejszych obszarach. Utrzymanie ciągłości produkcji asortymentu koksowego wysokiej jakości przy odpowiedniej obsłudze serwisowej parku maszynowego, składającego się z sortowni, młynów, mielnic, pieców-baterii koksowniczych to największe wyzwanie firmy, która  zakłada zrównoważony rozwój w trosce o środowisko naturalne. Spójne wartości wyznawane przez WZK Victoria, IFS oraz InfoConsulting pozwalają na stworzenie trwałej relacji opartej na zaufaniu i dążeniu do rozwoju działalności.

Grzegorz Musiał

Wiceprezes Zarządu, InfoConsulting