Technologia MRO firmy EmpowerMX wzmacnia ofertę przemysłowego AI oferowanego przez IFS dla sektora lotniczo-obronnego. EmpowerMX to dostawca oprogramowania do zarządzania konserwacją lotniczą napędzaną AI, specjalizujący się w rozwiązaniach dla Airframe Maintenance Repair and Overhaul (MRO), z których korzystają największe firmy lotnicze na świecie, w tym Embraer, MRO Holdings, Delta i American Airlines.
 
Przejęcie wzmacnia zaangażowanie IFS w rozwój przemysłowej AI i podkreśla znaczenie specyficznych dla branży możliwości, które pozwalają klientom szybko czerpać wartość oraz poprawiać sposób obsługi klientów w momencie świadczenia usługi. Dla klientów z sektora lotniczo-obronnego oznacza to wzrost wydajności, usprawnienie kontroli produkcji, skrócenie czasu przestojów i obniżenie kosztów utrzymania.
Razem EmpowerMX i IFS dostarczą klientom z sektora lotniczo-obronnego najbardziej kompleksowy i zaawansowany system zarządzania konserwacją, który może obsługiwać wielu użytkowników, a także zapewniać dobrze udokumentowane zarządzanie w postaci elektronicznych kart zadań i dzienników.
 
Akwizycja dostarczy nowej wartości i innowacji przemysłowego AI klientom. Jest to szczególnie istotne w czasie kiedy przemysł lotniczy boryka się z wieloma wyzwaniami, które negatywnie wpływają na rentowność i efektywność operacyjną, w tym zakłóceniami łańcucha dostaw, niedobór pracowników i umiejętności oraz raportowanie ESG.
Klienci EmpowerMX wchodzą w świat możliwości IFS oraz globalnego zaangażowania firmy, czerpiąc korzyści z wbudowanej innowacji IFS.ai, która umożliwia maksymalizację dostępności zasobów, dostarczanie najlepszych praktyk i zapewnienie zgodnej realizacji projektóe.
 
Scott Helmer, Prezes IFS Aerospace & Defense Business Unit, skomentował: „Połączenie EmpowerMX z IFS to doskonała okazja do proaktywnego wzmocnienia naszej pozycji lidera w przestrzeni oprogramowania MRO lotniczego ze względu na liczne synergie, które mamy: zbieżną wizję technologiczną, głęboką ekspertyzę sektorową i wspólne zaangażowanie w budowanie wartości dla klientów. Razem nie tylko rozszerzamy nasz zasięg i pozycję w rosnącej przestrzeni MRO, ale także lepiej obsługujemy szerszą bazę globalnych klientów z sektora lotniczo-obronnego dzięki innowacjom MRO napędzanym AI, które zwiększają bezpieczeństwo, ochronę i efektywność.”
 
Helmer dodał: „Światowej klasy baza klientów EmpowerMX, w tym wiodące marki lotnicze, uzupełnia naszą własną listę liderów branży, w tym Southwest Airlines, Air France KLM, Lockheed Martin i BAE Systems.”
 
Dinakara Nagalla, Założyciel i CEO EmpowerMX, skomentował: „EmpowerMX jest na czele innowacji technologicznych w przestrzeni MRO i jestem niezwykle dumny z tego, co nasz zespół osiągnął dzięki platformie EMX, produktom i usługom. Cieszymy się, że dołączamy do zespołu IFS, co pozwoli nam przyspieszyć innowacje i zwiększyć wartość, jaką tworzymy dla klientów. Dzięki globalnej obecności IFS, EmpowerMX może pomóc naszym klientom MRO w szybszym wykonywaniu zadań, zwiększaniu rentowności i wykorzystaniu możliwości AI, które wprowadzamy do naszych produktów.”
 
IFS jest uznawany za lidera w rozwiązaniach EAM, ERP i FSM dla sektorów skoncentrowanych na zasobach i usługach. W sektorze lotniczo-obronnym ponad 310 milionów pasażerów lata bezpiecznie dzięki samolotom utrzymywanym przez IFS.ai.
 
Aly Pinder, Wiceprezes ds. Strategii Usług Posprzedażowych IDC, skomentował: „Dla przemysłu MRO lotniczego, inicjatywy transformacji cyfrowej są kluczowe dla rozwiązania wyzwań operacyjnych, w tym długich czasów przestojów, wycofanych z eksploatacji samolotów i zgodności z przepisami. Jako znana firma na rynku oprogramowania MRO lotniczego, IFS pomogła niektórym z największych przewoźników lotniczych na świecie rozwiązać te wyzwania, modernizując ich systemy. Przejęcie EmpowerMX uzupełni istniejące rozwiązanie do konserwacji lotniczej oparte na chmurze i da IFS możliwość wzmocnienia swojej pozycji rynkowej w sektorze MRO.”

EmpowerMX

Z siedzibą w Frisco, w Teksasie, EmpowerMX jest liderem branży w zakresie oprogramowania do zarządzania konserwacją lotniczą. Doceniana za swoją nowoczesną technologię, EmpowerMX usprawnia i upraszcza operacje związane z konserwacją, naprawami i przeglądami (MRO), zwiększając wydajność i produktywność. Dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu technologii chmurowych i podejściu mobile-first, EmpowerMX nadal przekształca i modernizuje obszar konserwacji samolotów.