Jako jedna z wiodących firm logistycznych, Hermes Germany GmbH zarządza procesami za pomocą oprogramowania Comarch ERP Enterprise.

Przedsiębiorstwo korzysta z wersji chmurowej systemu zlokalizowanego w Comarch Data Center w Dreźnie. Dzięki dobrym doświadczeniom w tym długoterminowym projekcie, umowa z Comarch ICT na usługi dodatkowe, takie jak hosting i usługi w zakresie bezpieczeństwa, została teraz przedłużona o kolejne pięć lat.

Firma Hermes Germany GmbH rozpoczęła poszukiwania nowoczesnego oprogramowania ERP, pozwalającego na jego elastyczne wykorzystanie. Celem było uproszczenie, zautomatyzowanie i przyspieszenie istniejących procesów. Wybór padł na portfolio dostawcy usług IT, który mógłby zaoferować innowacyjne oprogramowanie i jedną spójną usługę: działająca na arenie międzynarodowej firma Comarch reprezentowana jest w krajach niemieckojęzycznych w jedenastu lokalizacjach, pięciu centrach rozwoju oraz posiada własne Data Center.

dzięki możliwościom Comarch ERP Enterprise w zakresie wielofirmowości, byliśmy w stanie bardzo szybko połączyć nasze procesy w jeden system. Przekonał nas także fakt, że Comarch obsługuje już wielu referencyjnych klientów z branży logistycznej i handlu detalicznego. Podobało mi się również zaangażowanie ekspertów firmy Comarch: zaproponowali nam specjalną ofertę dla Hermes, aby pokazać nam na konkretnych przykładach, w jaki sposób Hermes Germany może korzystać z Comarch ERP Enterprise, aby prowadzić firmę o wielowymiarowej strukturze za pomocą centralnego zarządzania magazynami rozproszonymi we wszystkich lokalizacjach*

Lars Schröder

dyrektor działu BI & Enterprise Solutions, Hermes Germany

Obecnie Hermes Germany szybciej realizuje procesy rozliczeniowe, a dzięki prostym do przeprowadzenia konfiguracjom może w elastyczny sposób wprowadzać zmiany w systemie. System Comarch ERP Enterprise wykorzystywany jest w obszarach takich jak zakupy, sprzedaż, księgowość, controlling, zaopatrzenie, serwis, magazynowanie, a także zarządzanie dokumentami.

Cieszę się, że dziś korzystamy z rozwiązania, które jest wyjątkowo przyjazne dla użytkownika i doskonale spełnia wymagania naszego działu. Dzięki Comarch ERP Enterprise Hermes Germany wykonał milowy krok w obrębie usprawnienia procesów księgowych*
Matthias Lübke

Kierownik Projektu ERP, Hermes Germany

W ramach projektu digitalizacji Hermes zdecydował się również na usługi Comarch ICT. Hosting, przykładowo, obejmuje dostarczanie nowoczesnych technologii – zarówno sprzętu, jak i oprogramowania. Usługi te, w połączeniu z dodatkowymi rozwiązaniami, gwarantują wysoką dostępność systemu. Obejmują również zarządzanie i administrowanie oprogramowaniem Comarch ERP Enterprise. Klient zyskuje również dostęp do środowiska systemowego o wysokiej wydajności. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszelkie usługi, w tym rozwiązania potrzebne do tworzenia kopii zapasowych, analiza wydajności, optymalizacja, raportowanie, a także zarządzanie w Data Center certyfikowane są programem ISAE Trusted Projects. Zapewnia to wsparcie IT dla Hermes przez całą dobę.

Umowa na usługi hostingowe została teraz przedłużona i rozszerzona pod kątem zapewnienia jeszcze lepszej wydajności. – Dobre doświadczenia współpracy z Comarch utwierdziły nas w naszej decyzji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z Comarch ICT, jak również z wieloletniej współpracy opartej na zaufaniu

Bert Woschkeit

CIO , Hermes Germany

O Hermes Germany

Hermes Germany, z siedzibą w Hamburgu, jest wiodącym dostawcą usług logistycznych w Niemczech, a także partnerem wielu sklepów internetowych i wielokanałowych sprzedawców detalicznych w kraju i za granicą. Firma koncentruje się przede wszystkim na krajowej dostawie paczek. Dzięki Hermes International i Hermes BorderGuru, Hermes Germany oferuje również usługi w zakresie międzynarodowych przesyłek kurierskich i przepływu towarów na całym świecie. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

.