Hanselmann & Cie. Technologies GmbH jest spółką zależną firmy consultingowej Hanselmann & Compagnie GmbH z sektora MŚP. W kwietniu 2023 system ERP proALPHA zastąpił dotychczas wykorzystywane rozwiązanie SAP. Konieczność przeprowadzenia krótkoterminowej i przy tym kosztownej implementacji SAP HANA skłoniła firmę Hanselmann & Compagnie do zapoznania się z ofertą alternatywnych systemów ERP. Wybór padł na system proALPHA ERP, udostępniający w standardzie odpowiednie rozwiązanie branżowe dla średniej wielkości przedsiębiorstw.

Hanselmann & Cie. Technologies, operujące wcześniej pod nazwą Murrplastik Produktionstechnik GmbH, specjalizuje się nie tylko w innowacyjnych technologiach z zakresu formowania wtryskowego tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, meblowego oraz przemysłu budowy maszyn i instalacji. W ramach funkcjonowania „fabryki referencyjnej” Grupy Hanselmann & Compagnie testowane są również koncepcje cyfrowe powstające dzięki nowym technologiom i wieloletnim doświadczeniu zdobytym dzięki wyświadczanym usługom consultingowym. W 2020 roku rozpoczęto proces transformacji z Murrplastik Produktionstechnik GmbH do Hanselmann & Cie. Technologies, a jego celem jest stworzenie przedsiębiorstwa skoncentrowanego na potrzebach klientów i osiągnięcie tzw. doskonałości produkcyjnej.

Rosnąca popularność rozwiązań branżowych

Z powodu konieczności przejścia na SAP HANA i wysokich kosztów takiej aktualizacji, przed Hanselmann & Cie. Technologies pojawiła się opcja zmiany wykorzystywanego oprogramowania ERP. Długotrwały proces ewaluacyjny wyłonił zwycięzcę, którym okazał się system proALPHA. Dla Hanselmann decydujące znaczenie miały już istniejące rozwiązania branżowe eksperta w zakresie ERP+, np. dla przemysłu motoryzacyjnego, czy dla przedsiębiorstw produkcyjnych z zakresu budowy maszyn i instalacji. Innym niezmiernie ważnym aspektem była skala funkcjonalności zawartych w standardowym rozwiązaniu proALPHA. Dzięki temu nakłady na modyfikacje mogły zostać zminimalizowane, co znacząco obniżyło całkowite koszty implementacji dla Hanselmann & Cie. Technologies.

Przedsiębiorstwo mogło ponadto skorzystać z oferty portfolio Grupy proALPHA i wdrożyć zintegrowane oprogramowanie do zarządzania jakością w produkcji Böhme & Weihs, zaliczane do najlepszych na rynku systemów CAQ (ang. Computer Aided Quality). W ten sposób firma Hanselmann & Cie. Technologies mogła zastąpić wszystkie dotychczasowe systemy i ostatecznie zrezygnować z wdrożenia SAP HANA. Zintegrowany, kompletny system proALPHA realizuje tym samym wszystkie wymagania – od ERP do kontroli jakości. Projekt migracyjny rozpoczął się na początku 2022 roku. Start produktywny nastąpił w kwietniu 2023.

Wzrost efektywności o 20 procent

Poprzez przejście na system proALPHA ERP spodziewamy się, że efektywność w całkowitym przebiegu produkcji – od zapytania klienta do dostawy – wzrośnie o 20 procent”, mówi dr Jochen Hanselmann, dyrektor zarządzający Hanselmann & Compagnie GmbH. „W obrębie zarządzania jakością oczekujemy jeszcze wyraźniejszej poprawy w stosunku do poprzedniego rozwiązania. Natomiast największą zaletą współpracy z proALPHA jest dla nas uzyskanie głębokiego wglądu w nasze procesy. Poprzez implementację kolejnego najnowocześniejszego rozwiązania możemy kontynuować proces transformacji rozpoczęty w 2020 roku.

Dr. Jochen Hanselmann

Dyrektor zarządzający, Hanselmann & Compagnie GmbH

Ogromnie cieszy nas współpraca z firmą Hanselmann & Compagnie oraz pomyślnie przeprowadzona migracja i całościowe zastąpienie rozwiązania SAP w spółce podrzędnej Hanselmann & Cie. Technologies”, przyznaje Björn Goerke. „Jako przedstawiciel sektora małych i średnich przedsiębiorstw jesteśmy doskonale zaznajomieni z kluczowymi zagadnieniami, z którymi zmagają się inne przedsiębiorstwa tego rozmiaru, w szczególności w przemyśle produkcyjnym. Poprzez rozwiązania przedsiębiorstw z naszej Grupy nasze portfolio oferuje dużo więcej niż tylko klasyczny system ERP. Zarządzanie jakością przy wykorzystaniu Böhme & Weihs, czy też szczególnie aktualny dziś temat zarządzania energią z pomocą ENIT idealnie wpisują się w naszą koncepcję zapewniającą naszym klientom kompleksowe wsparcie we wszystkich obszarach ERP, za pośrednictwem wiodących na rynku rozwiązań, uszytych na miarę potrzeb sektora firm produkcyjnych.

Björn Goerke

Chief Technology Officer, proALPHA

Czy temat przejścia na system ERP od proALPHA wzbudza Twoje zainteresowanie? Jeśli tak, to zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdziesz nie tylko nasze kompleksowe portfolio, ale i wszystkie potrzebne informacje do nawiązania z nami kontaktu. Kliknij tutaj i dowiedz się, jak możesz zoptymalizować zarządzanie firmą dzięki proALPHA.