Firma Best Steel Poland zdecydowała się na aktualizacje do Monitor G5, ze względu na rozwój technologiczny oraz nowości jakie wprowadza. „System Monitor pozwolił naszej firmie wejść na wyższy poziom zarządzania produkcją.”

Zarządzanie produkcją w Best Steel Polska

Best Steel Poland zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiego asortymentu osprzętu i komponentów do koparek. Ale też  zaawansowaną obróbką CNC wielkogabarytowych elementów. Firma powstała w 2006 roku, a jej założyciele zdobywali wiedzę i doświadczenie w firmach branży przemysłu stalowego. Unikalnym punktem sprzedaży firmy Best Steel są wymagające certyfikacji spawanie oraz precyzyjna obróbka w 5 osiach CNC.

Nasza firma rozwija się technologicznie, wprowadza nowe rozwiązania. Nie boimy się wyzwań, dlatego podjęliśmy decyzję o aktualizacji do nowszej wersji systemu.

Mariusz Aleksandrowicz

Prezes zarządu

Eliminacja błędów

„Patrząc z perspektywy czasu, mogliśmy system Monitor wdrożyć wcześniej. I na dzisiaj firma Best Steel byłaby jeszcze bardziej wydajna i precyzyjna logistycznie”.

Zauważa on również, że najważniejszą kwestią przy konwersji danych jest eliminacja błędów w poprzedniej bazie danych. „W naszym przypadku była to baza z Monitora G4, tak żeby w nowym systemie Monitor G5 nie powielać błędów z poprzedniego. Proces konwersji z G4 do G5 był bardzo pracochłonny i wymagał zaangażowania od strony użytkownika, żeby nie popełnić błędów. Użytkownicy uzyskiwali pomoc od konsultantów w czasie całego procesu przejścia z G4 do G5. Konsultanci firmy Monitor byli bardzo zaangażowani w pomoc i na bieżąco rozwiązywali problemy, które rodziły się podczas całego procesu.”

Kontrola procesów

Dla Best Steel Poland, ze względu na produkcję wymagających komponentów, bardzo ważnym jest kontrola procesu wykonania. A to umożliwia system Monitor ERP. „System Monitor pozwala kompleksowo planować, terminowo wykonywać oraz kontrolować jakościowo i rozliczać produkcję. System pozwala na eliminację błędów wykonawczych w produkcji.”

Mariusz Aleksandrowicz przyznaje, że lista usprawnień systemu G5 jest bardzo długa. Wspomina m.in. o możliwości używania różnych jednostek miar do tego samego materiału w zależności od etapu produkcji na jakim się on znajduje. Modyfikacji poszczególnych list za pomocą backstage zgodnie z potrzebami i informacjami jakie chce się uzyskać. Czy też dekretacji wyciągów bankowych i raportów księgowych.

Wejście na wyższy poziom

„System Monitor pozwolił naszej firmie wejść na wyższy poziom zarządzania produkcją. Obsługując klientów skandynawskich system Monitor jest dla nich bardzo ważnym punktem przy wyborze Best Steel do współpracy. Często firmy w Skandynawii również używają tego samego systemu, a co za tym idzie pozwala to na sprawniejszą współpracę i często wspólną kontrolę nad procesem produkcji, sprzedaży etc.” – podsumowuje Mariusz Aleksandrowicz.