abas Business Solutions Poland jest partnerem transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw produkcyjnych.

Transformacja cyfrowa jest kluczowym elementem współczesnego biznesu. Przestaje być trendem, ale staje się koniecznością. abas to firma, która jest patrnerem transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw produkcyjnych.

Transformacja cyfrowa, to zmiana, która odnosi się do procesów i strategii wykorzystania technologii cyfrowej. Transformacja cyfrowa radykalnie zmienia sposoby, które przedsiębiorstwa prowadzą swoją działalność i obsługują klientów. Termin ten stał się w epoce cyfryzacji wszechobecny. Transformacja cyfrowa, która określana jest także skrótem DX, czyli digital transformation, DX określa zmiany, które zachodzą we współczesnych firmach. Zjawisko to polega na wprowadzeniu i właściwym wykorzystaniu rozwiązań. Rozwiązań, które zostały oparte na nowoczesnych technologiach cyfrowych.

Odpowiednio przeprowadzony proces transformacji cyfrowej prowadzi do lepszej jakości świadczonych usług i przekłada się bezpośrednio na pozytywny odbiór ze strony klientów.  Zarówno obecnych i przyszłych. Dlatego, że przedsiębiorstwa zmieniają swoje modele biznesowe i standardy obsługi Klientów. Zyskują też szansę na wprowadzenie innowacyjnych produktów i usług dlatego, że zmiana obejmuje wiele procesów i wiele działów w firmach.

Celem cyfrowej transformacji cyfrowej jest to pełne wykorzystanie możliwości nowoczesnych technologii, które bezpośrednio wiążą się z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań. Rozwiązań, które pochodzą z zakresu Przemysłu 4.0, sztucznej inteligencji i Internetu Rzeczy.

Brylant i Efektywna Firma

abas Business Solutions Sp. z o.o. wchodzi w skład międzynarodowej grupy abas. abas Business Solutions Poland który został wyróżniony przez Instytut Europejskiego Biznesu (IEB) w XIV edycji. A także w Konkursie Brylanty Polskiej Gospodarki 2021 i XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021.

Brylant Polskiej Gospodarki jest tytułem przyznawanym firmom o silnej kondycji finansowej, których wartość rynkowa według szacunków osiągnie zamierzony pułap, który określony jest przez IEB.

Efektywna Firma to wyróżnienie przyznawane również przez IEB przedsiębiorstwom za wysoką efektywność działania pod kątem skuteczności przyjętej strategii biznesowej.

Nagrody potwierdzeniem silnej pozycji abas

Nagrody przyznane spółce w XIV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021 i XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021 to kolejne dwa wyróżnienia dla firmy, których na swoim koncie ma już wiele. W 2021 r., abas Business Solutions Poland zajął:

 • 1 miejsce w 8 edycji Lubuskiego Lidera Innowacji, który jest najbardziej prestiżowym konkursem w regionie,
 • 2 miejsce w 12 edycji konkursu Lubuskiego Lidera Biznesu.

Ponadto, otrzymał tytuły:

 • Gepard Biznesu 2020.
 • Brylant Polskiej Gospodarki 2020.
 • Efektywna Firma 2020.
 • Mocna Firma Godna Zaufania 2020.
 • Symbol 2020 w uznaniu za innowacyjne i wyjątkowo elastyczne moduły systemu abas ERP.

abas partnerem transformacji cyfrowej

abas Business Solutions Poland jest spółką, która od 2016 r. projektuje i wdraża innowacyjne rozwiązania klasy ERP. Rozwiązania, które usprawniają proces transformacji cyfrowej przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce.

Firma jest globalnym partnerem ukrytych liderów, czyli Hidden Champions. Są to przedsiębiorstwa, które należą do sektora MŚP, i które zajmują czołowe pozycje w swoich segmentach rynku. W Polsce są to m.in.

   • Bruk Sp. z o.o. – jeden z największych producentów elementów betonowych na południu Polski.
   • Caleg Sp. z o.o. – specjalizujący się w zakresie ochrony elektroniki przed negatywnym wpływem środowiska.
   • IMC Engineering Poland Sp. z o.o. – specjalizujący się w cięciu stali, wstępnej obróbce mechanicznej elementów konstrukcji i montażu, Ale też w spawaniu nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcji stalowych i ich końcowej obróbce mechanicznej.
   • Kalenborn Polska Sp. z o.o. – dostarczający rozwiązania w zakresie ochrony instalacji przemysłowych przed zużyciem.
   • Mueller Fabryka Świec SA – najstarszy i jeden z wiodących producentów świec w Europie.
   • Odlewnie Polskie SA – jedyny producent żeliwa ADI w Polsce, a także lider w produkcji żeliwa sferoidalnego.
   • PGO SA  – największa grupa przemysłowa wyspecjalizowana w produkcji odlewów i odkuwek w Polsce.
   • Protec Sp. z o. o. – specjalizujący się w szeroko pojętej obróbce metalu.
   • Ruland Engineering & Consulting Sp. z o. o. – twórca kompleksowych rozwiązań systemów technologicznych.
   • Tekra Sp. z o.o. – producent wysięgników i komponentów do dźwigów samojezdnych, gąsienicowych. Do podestów ruchomych i konstrukcji stalowych z wysokowytrzymałych stali drobnoziarnistych.