Zmiana systemu ERP to proces, który powinien być przemyślany i dobrze zaplanowany. Czy ulepszenie jest w ogóle konieczne? Jakie nowe możliwości daje Business Central? W jaki sposób najłatwiej zacząć korzystać z nowego systemu? Odpowiadamy na najważniejsze pytania o przejście z Dynamics NAV do Dynamics 365 Business Central.

Korzystam z Dynamics NAV. Czy przejście do Business Central jest konieczne?

Odpowiadając krótko: nie. Microsoft nie wymaga aktualizacji i przejście do Business Central nie jest koniecznością. Upgrade jest jednak zalecany, głównie ze względu na fakt, że Dynamics NAV nie będzie już przez Microsoft wspierany. A to oznacza koniec oficjalnych aktualizacji, łatek i usuwania błędów. Drugą kwestią są korzyści płynące z korzystania z Business Central. System ten oferuje bowiem szereg funkcjonalności, które pomogą wynieść Twój biznes na zupełnie nowy poziom.

Co mogę zyskać przechodząc do Business Central?

Nie sposób wymienić wszystkich zalet Business Central, dlatego skupimy się na tych najważniejszych z punktu widzenia praktycznie wszystkich użytkowników. Z Business Central zyskujesz kompleksowe rozwiązanie, pozwalające w łatwy i nowoczesny sposób zarządzać najważniejszymi procesami w firmie: od finansów, poprzez produkcję i sprzedaż, na obsłudze klienta skończywszy. Ulepszony interfejs z dynamicznymi elementami, które można łatwo dopasować do własnych potrzeb, może pozornie wydawać się drobiazgiem, jednak wpływa bezpośrednio na wygodę pracy i efektywność. Ponadto system można zintegrować z innymi rozwiązaniami chmurowymi Microsoft, w tym Office 365. Pozwala to między innymi na śledzenie maili, dodawanie nowych kontaktów czy edytowanie danych z wykorzystaniem programu Excel. Nie bez znaczenia jest fakt, że z Business Central w wersji chmurowej można korzystać z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu – jadąc na urlop możesz zatem zostawić laptopa w domu. Funkcjonalność Business Central można dodatkowo zwiększać dzięki ogólnodostępnym dodatkom i rozszerzeniom. Na koniec warto wspomnieć o wypuszczanych przez Microsoft dwa razy do roku aktualizacjach.

Jak najłatwiej zacząć korzystać z Business Central?

Istnieje kilka sposobów przejścia z Dynamics NAV do Dynamics 365 Business Central. Wiele zależy od tego, jakie dane chcesz przenieść do nowego środowiska. Być może chcesz zrewidować procesy w firmie lub nagromadzenie nieużywanych danych powoduje problemy z wydajnością systemu. W takim wypadku możesz zacząć korzystać z Business Central niejako od zera. Oczywiście istnieje również możliwość przeprowadzenia migracji niezbędnych danych z Dynamics NAV. Niezależnie od tego, na którą z dróg się zdecydujesz, wdrożenie warto powierzyć wyspecjalizowanemu Partnerowi. Pomoże on również wybrać, która z metod wdrożenia będzie najlepsza dla Twojego biznesu.

 

Masz jeszcze pytania lub wątpliwości związane z przejściem do Dynamic 365 Business Central? A może szukasz Partnera, który pomoże Ci dobrać odpowiednie rozwiązania i przeprowadzić wdrożenie systemu? Koniecznie skontaktuj się z nami i umów na bezpłatną, niezobowiązującą konsultację.