Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Unipaco S.A. to lider rynku w produkcji giętkich materiałów opakowaniowych. Kontynuując tradycje sięgające lat 90-tych, Unipaco korzysta z gruntownej wiedzy z zakresu przetwórstwa papieru i tworzyw sztucznych, które pozwalają na rozwinięcie szerokiej gamy oferowanych wyrobów. Odwiedziliśmy zakład produkcyjny w Kostrzynie, aby zebrać najważniejsze informacje dot. wdrożenia nowego rozwiązania cyfrowego.

Założenia projektu

Głównym celem projektu było przejście na cyfrową realizację zleceń produkcyjnych, optymalizacja wykorzystania surowców, zarządzanie magazynem i dokumentami, a także redukcja papierowej dokumentacji.

Zaproponowane oprogramowanie

Rozwiązaniem było stworzenie aplikacji umożliwiającej planowanie i realizację produkcji, a także łączenie zamówień w celu optymalizacji zużycia surowców i minimalizacji odpadów poprodukcyjnych. Unipaco zdecydowało się na system Comarch XL, który złożony jest z modułu Comarch WMS do zarządzania magazynem oraz Comarch DMS do elektronicznego obiegu dokumentów.

Rezultaty wdrożenia

Wdrożenie zaproponowanych rozwiązań nie tylko pozwoliło na realizację założonych celów, ale przyniosło również dodatkowe korzyści. Unipaco przyspieszyło proces produkcji, co zwiększyło liczbę realizowanych zamówień. Zarządzanie magazynem poprawiło efektywność procesów przyjęć i wydań magazynowych, a elektroniczny obieg dokumentów pozwolił na szybsze wprowadzanie dokumentów do systemu oraz przyspieszyło proces akceptacji.

Dzięki modułowi Comarch DMS Unipaco usprawniło zarządzanie pocztą wychodzącą, co poprawiło zarządzanie wysyłką listów. W ten sposób, przedsiębiorstwo Unipaco z sukcesem przeszło kolejny krok w kierunku cyfryzacji swoich operacji.