Wirus korona wirusowy (COVID-19) rozprzestrzenił się we wszystkich zakątkach świata. Na każdym kontynencie (poza Antarktydą), wpływając na to, jak ludzie pracują i jak prowadzą swoje życie. Wywołał u ludzi zarówno to, co najlepsze, jak i to, co najgorsze. Ponieważ nie radzą sobie z paniką i strachem w obliczu globalnej pandemii.

 

Czy Twoja firma jest gotowa na przetrwanie COVID-19?

To, czego ludzie nie wiedzą, często ich przeraża i dlatego firmy (przywódcy) muszą mieć szerokie spojrzenie. Badając długoterminowe cele i sposoby ich osiągnięcia. Na przykład, wiele fabryk w Chinach (epicentrum COVID-19) na początku zamknęło swoje fabryki. Teraz powoli ponownie otwierają swoje firmy i podejmują niezbędne środki ostrożności. Weźmy na przykład Apple Inc: Chiny są krytycznym rynkiem dla Apple i z 42 sklepów w Chinach, 38 z nich otworzyło już ponownie swoje drzwi.

Ze względu na globalny charakter i skalę kryzysu, z którym mamy do czynienia, wielu dostawców, wykonawców, podwykonawców i klientów, z którymi pracujesz, będzie bardziej wyrozumiałych, jeśli projekty będą opóźnione i jeśli większość Twojego zespołu zacznie pracować w domu – ale najpierw trzeba się upewnić, że możesz prowadzić firmę z dowolnego miejsca w dowolnym czasie, a nie tylko z biura.

Systemy ERP to dar od Boga w tej szczególnej sytuacji! Mogą być Twoją łódką ratunkową w przypadku wybuchu wirusa Coronavirus w Twojej firmie, ponieważ są one oparte na chmurze i pozwalają na całkowicie zdalne funkcjonowanie. Z pomocą systemu ERP będziesz mógł śledzić wszystkie swoje zasoby (informacyjne, ludzkie, maszynowe, pieniężne/przepływy pieniężne) i mieć je łatwo dostępne, zaledwie kilka kliknięć. Posiadanie odpowiednich rozwiązań dopasowanych do potrzeb Twojej firmy jest możliwe.

Upewnienie się, że Twoi pracownicy są zdrowi, jest podstawą działań w ramach programu BHP wzmocnionego przez każdy zespół HR. Zamiast przychodzić do chorego i rozprzestrzeniać chorobę, upewnij się, że mają oni niezbędne środki do wykonywania swojej pracy z dowolnego miejsca.

Dlatego zaoferuj im możliwość pracy zdalnej z domu. Upewnij się, że Twoja firma nadal otrzymuje uwagę, której potrzebuje, a pracownik jest zadowolony, że może więcej odpoczywać i nie spędzać czasu w podróży. Warto zauważyć, że oparty na chmurze system ERP, pozwalający na tworzenie i śledzenie projektów, ze wszystkimi informacjami w jednym miejscu, łatwo dostępnym dla wszystkich członków zespołu, jest kluczem do zapewnienia, że Twoja firma przetrwa epidemię COVID-19 i wszelkie przyszłe niewidoczne zdarzenia.

Warto zauważyć, że oparty na chmurze system ERP, który wybierzesz, powinien być w stanie śledzić projekty. Jeden po drugim, i pozwalać Ci na przeglądanie szczegółów na wysokim poziomie poprzez Dashboardy (konfiguracja zgodna z Twoimi procesami, pozwalająca Ci zobaczyć, jak daleko projekty zostały zrealizowane i ile są dla Ciebie warte). Dzięki temu będziesz mógł kontrolować swój budżet i mieć pewność, że możesz wysyłać/otrzymywać faktury online i odpowiednio planować swoje wydatki. Oparty na chmurze system ERP pomoże Ci utrzymać budżet i zwiększyć rentowność Twoich projektów. Tym samym pozwalając Ci podejmować decyzje w czasie rzeczywistym.

Warto zauważyć ilość dokumentacji, która nadal istnieje , oparte na chmurze rozwiązanie ERP powinno również działać jako system zarządzania dokumentami. Pomagając Tobie i Twojemu zespołowi pozostać zorganizowanym i mieć wszystkie informacje łatwo dostępne w każdej chwili z dowolnego miejsca. Dlatego system może pozwolić Ci na udzielenie dostępu w zależności od działu, więc każdy z nich ma dostęp tylko do tego, co jest potrzebne. Więcej niż jedna osoba będzie miała dostęp do danych w tym samym czasie. Zmiany mogą być przeglądane natychmiast. Więc jeśli ktoś z zespołu na miejscu wyśle zdjęcie/ plik PDF z zadaniem, natychmiast zobaczysz go załączonego pod projektem, nad którym pracuje twój zespół. Siła rozwiązań opartych na chmurze jest nieograniczona!

Dlatego zredukuj liczbę pracowników, których masz na miejscu podczas digitalizacji zadań do maksimum. Twoi pracownicy będą mogli włączyć/wyłączyć się z zadań dystrybuowanych do nich online (nawet przez własne telefony/tablety). Dzięki doskonale dopasowanemu, opartemu na chmurze systemowi ERP, możesz stworzyć z wyprzedzeniem harmonogram prac. Będzie zawierał wszystkie zadania dla Twoich wykonawców/podwykonawców/pracowników. Będziesz nawet w stanie śledzić ich lokalizację za pomocą GPS. Po ich zegar się, można sprawdzić godziny spędzone na zadanie i zatwierdzić koszt, który zostanie natychmiast przeniesiony jako koszt do Dashboard finansowy. Wszystko odbywa się online, bez konieczności spotykania się Project Managera z zespołami wykonującymi zadania.

Oczywiście, Twój zespół będzie musiał spotkać się w pewnym momencie, z potrzebą innych środków. Mycia rąk i noszenia masek, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby – ale naszym pragnieniem jest pokazanie tutaj, że oparty na chmurze system ERP może zminimalizować ludzkie interakcje. Reasumując pozwoli to na prowadzenie działalności w zwykły sposób, zapewniając mniejszą liczbę przerw. Spotkania mogą być zawsze prowadzone onlinowo