Firma Vefi specjalizująca się w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych dedykowanych dla ogrodnictwa, korzystająca w 80% z materiałów pochodzących z recyklingu, usprawnia swoje procesy biznesowe dzięki Monitorowi ERP.

VEFI rozpoczęło swoją działalność w Norwegii w 1949 roku, a obecnie jest jednym z wiodących dostawców produktów z folii PS, PP i PET dla przemysłu uprawowego. Firma była pionierem w Europie i rozpoczęło rozwój NFT – systemu hydroponicznego w latach 80-tych wraz z norweskimi i szwedzkimi hodowcami. VEFI opracowało szeroką gamę doniczek, tac siewnych i transportowych nazwaną Systemem Vefi. W 2011 roku produkcja została przeniesiona z Norwegii do Polski jako Vefi Europe. Przedsiębiorstwo posiada jednak nadal biura i magazyny w Drammen w Norwegii.

Odwiedziliśmy ich by zadać kilka pytań dotyczących codziennej pracy z wykorzystaniem naszego systemu.

 

Zbudowaliśmy sieć dystrybutorów naszych produktów – sklepów i hurtowni. Z większością z nich współpracujemy do dziś. Dzięki temu docieramy również do klientów detalicznych – mówi Jarosław Zieliński, MD Vefi.

„Nasz System VEFI obejmuje rynny, tace do nasion, uprawy i transportu, a także doniczki i rękawy. Wykorzystując nas jako dostawcę, zapewnimy wszystko, czego potrzeba do uprawy. Ponad 80% naszej produkcji pochodzi z recyklingu. Ponadto naszym celem jest uproszczenie operacji biznesowych naszych klientów, promowanie zrównoważonego rozwoju i zwiększenie rentowności poprzez dostarczanie im odpowiednich produktów i usług.” – dodaje, opisując zakres działalności i zwracając uwagę na ważne dla firmy aspekty.

Na pytanie, czego firma oczekiwała od systemu ERP odpowiada: „Usprawniania procesów w oparciu o kompleksowe dane z systemu. Nadzoru nad łańcuchem dostaw i obiegiem magazynowym. Monitorowania poziomu zamówień i statusu ich realizacji”.

Zwraca również uwagę, że system Monitor ERP pozwolił na dostarczenie im kompletnych i wyczerpujących danych, dbając o szczegóły produkcji i przepływ towarów.

Potrzebowaliśmy systemu, który jest dedykowany i przeznaczony typowo dla przemysłu produkcyjnego, aby zwiększyć naszą wydajność oraz pomoc w zarządzaniu produkcją i zapasami. – uzupełnia Jonas Roselind, CFO w Vefi.

Dzięki pełnemu zaangażowaniu i otwartości zespołu kierowanego przez Jarosława Zielińskiego możliwe było sprawne wdrożenie sytemu Monitor ERP. Rozpoczęcie pracy w okresie „wysokiego sezonu” było dodatkowym wyzwaniem, które udało się przezwyciężyć dzięki wytrwałości i determinacji całego zespołu wdrożeniowego. W kolejnych miesiącach z przyjemnością będziemy rozwijać potencjał drzemiący w Vefi, przy wykorzystaniu Monitora ERP.