Decyzja o akwizycji wynika z długofalowej współpracy spółek eDokumenty i moreBIT z Symfonią. Przejęcie firmy eDokumenty oraz pakietu kontrolnego moreBIT to kolejny krok Symfonii w kierunku podnoszenia jakości oferowanych usług i budowania pozycji lidera rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw.

Symfonia jest liderem biznesowych rozwiązań w obszarach planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), finansowo-księgowych i kadrowo-płacowych dla MŚP oraz biur rachunkowych w Polsce. Jednym z jej flagowych produktów jest Symfonia Obieg Dokumentów (SOD) – platforma chmurowa, która łączy system ECM (zarządzanie informacją) z systemem pracy grupowej i elementami ERP. Produkt został wielokrotnie nagrodzony w konkursach rozwiązań dla biznesu. Aplikację tę, w formule white-label dostarczała Symfonii spółka eDokumenty. W praktyce oznaczało to, że rozwiązanie programowe, jakim jest Ready_™ było odsprzedawane przez Symfonię pod nazwą Symfonia Obieg Dokumentów. moreBIT zaś oferuje Klientom dedykowane rozwiązania oparte o system Ready_™.

Decyzja o akwizycji wynika z naszego wieloletniego partnerstwa ze spółką eDokumenty. Widzimy duży potencjał na poszerzenie oferty oraz zwiększenie zasięgu i skali dla wytwarzanych produktów. Postępująca cyfryzacja oraz zmiany prawne, m.in. KSeF, przyspieszają rozwój technologiczny firm. Zainteresowanie platformą Symfonia Obieg Dokumentów wzrosło ponad dwukrotnie na przestrzeni dwóch ostatnich lat.
Dlatego uznaliśmy, że akwizycja jest najlepszym rozwiązaniem. Zapewniam, że nasi klienci i partnerzy odczują same pozytywne zmiany z połączenia sił ze spółkami eDokumenty
oraz moreBIT, który będzie skupiał się na obsłudze klientów oczekujących dopasowanych do swoich potrzeb rozwiązań
Piotr Ciski

CEO, Grupy Symfonia

Jesteśmy przekonani, że połączenie z Symfonią przyczyni się do jeszcze większej innowacyjności i wartości, jaką oferujemy klientom. Naszym wspólnym celem jest dostarczanie kompleksowych i innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą firmom osiągnąć sukces w dynamicznym środowisku biznesowym – dodaje Wojciech Kruk, prezes moreBIT.

Ambicją Symfonii jest osiągnięcie pozycji czołowego dostawcy oprogramowania dla przedsiębiorstw oraz biur rachunkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka chce to osiągnąć poprzez rozwój rodzimego oprogramowania, fuzje i akwizycje.

Przejęcie firmy eDokumenty oraz pakietu kontrolnego spółki moreBIT jest już kolejną, znaczącą akwizycją Grupy Symfonia. Firma dotychczas kupiła Reset2, jednego z liderów w branży oprogramowania kadrowo-płacowego w Polsce, Cloud Planet, dostawcę rozwiązań chmurowych dla segmentu mikro i małych klientów w Polsce oraz HRTec, który dostarcza oprogramowanie do zarządzania zasobami ludzkimi w chmurze. W planach Symfonii na najbliższe miesiące są kolejne akwizycje.