Spółka Stalko to kolejna firma, w której rozpoczęło się wdrożenie systemu WMS. Obecnie trwa jego pierwszy etap, czyli wdrożenie aplikacji mobilny magazynier. Finalnie planowane jest wdrożenie pełnej wersji WMS wraz z lokalizacjami i adresacjami. Od 2014 roku przedsiębiorstwo pracuje na systemie ERP HermesSQL.

Zakres wdrożenia WMS

W fazie początkowej aplikacja mobilny magazynier będzie pracować na kilku kolektorach danych, do których dołączą kolejne, w miarę postępu prac wdrożeniowych. System WMS w Stalko będzie obsługiwał m.in. proces pakowania oraz wysyłkę towarów. Z pomocą kolektorów danych pracownicy magazynu będą dokonywać kompletacji zamówień na palety wysyłkowe. Z systemu drukowane będą etykiety, którymi zostaną oznaczane palety. Dzięki temu firma Stalko będzie mogła monitorować stopnień zaawansowania wysyłki , uzyskać informacje o zawartości każdej z palet, a także informacje wewnętrzne dotyczące danych pakowania takich jak godzina pakowania czy osoba pakująca.

Ważnym elementem uproszczenia procesu wysyłki towaru będzie wdrożenie integracji z kurierami i spedytorami. Dzięki temu tworzenie dokumentacji wysyłkowej, wydruk etykiet na paczki, palety, zamawianie kuriera, będzie odbywało się automatycznie, jednym kliknięciem w aplikacji mobilnej.

 

O firmie

Stalko jest prężnie rozwijającą się firmą z wieloletnim doświadczeniem w zakresie obróbki metali. Udziela się na rynku krajowym i europejskim odnosząc przy tym znaczne sukcesy w wielu dziedzinach przemysłu. Obecnie główny zakres działalności obejmuje projektowanie i produkcję maszyn, przyczep, urządzeń dla przemysłu i rolnictwa, stalowych wkładów kominkowych, kominkowych wymienników ciepła, a także świadczenie nowoczesnych usług na rynku lokalnym. Do grupy Stalko należą marki m.in. HITZE, LORRIES, EASY ROBOTS, czy SORTER.