Arribatec, partner wdrożeniowy RamBase uruchomił rozszerzenie, które oferuje użytkownikom oferowanego przez firmę systemu RamBase Cloud ERP dostęp do danych systemu w Microsoft Power BI. Rozwiązanie umożliwia płynną wizualizację danych w Power BI, zarówno z systemu RamBase, jak i w połączeniu z innymi systemami.

 

Jak to działa?

Rozszerzenie wykorzystuje API z RamBase do generowania kompleksowych raportów, które są automatycznie odświeżane do razy dziennie. Gwarantuje to, że dane są zawsze aktualne, zapewniając najdokładniejszy wgląd w operacje biznesowe w czasie rzeczywistym.

Tak wygenerowane raporty mogą być następnie w prosty sposób udostępniane  w aplikacjach Microsoft 365, w tym w PowerPoint, Teams i SharePoint.

Jak zapewniają autorzy rozszerzenia, dzięki łatwej integracji z tymi platformami rozwiązanie umożliwia sprawny dostęp do kluczowych danych dla członków zespołów, w efekcie zwiększając efektywność pracy zespołów i czas podejmowania decyzji.

Kreator raportowania i prosta prezentacja

Rozszerzenie dla RamBase Cloud ERP pozwala na prezentację dowolnych danych, którymi dysponuje ERP norweskiego dostawcy, w tym raportów finansowych, bilansowych, tych dotyczących płynności czy podsumowań dla działów logistyki i produkcji w atrakcyjny wizualnie i interaktywny sposób za pomocą programu PowerPoint.

Dzięki możliwości elastycznego tworzenia raportów rozszerzenie Power BI dla RamBase Cloud ERP umożliwia tworzenie niestandardowych raportów dostosowanych do konkretnych potrzeb w całej firmie, w tym m.in. analizę trendów czy szczegółowe zagłębienie się w poszczególne, wybrane metryki.

Praca zespołowa

Rozwiązanie umożliwia następnie współdzielenie tak opracowanych danych w aplikacjach Microsoft takich, jak Teams czy SharePoint. Dzięki temu dostęp do danych analitycznych w możliwie krótkim czasie zyskują wszyscy zaangażowani członkowie zespołu niezależnie od lokalizacji.

Więcej o nowym rozszerzeniu do RamBase Cloud ERP można przeczytać klikajac tutaj.