Jeśli liderzy biznesowi w Twojej firmie postanowili anulować wdrożenie ERP z powodu pandemii COVID-19, ważne jest, aby mieć przygotowaną strategię na takie zdarzenie 

Jako lider projektu, możesz podjąć działania, aby popchnąć swoją firmę do przodu, poprzez znalezienie możliwości poprawy istniejącego systemu ERP.

Oto trzy kroki, które możesz podjąć.

Włączyć więcej funkcji systemu ERP

Chociaż anulowanie projektu ERP może być rozczarowujące, można prawdopodobnie uzyskać większą wartość z systemu, który masz. Zastanów się, jakie funkcje w systemie ERP nie skonfigurowano jeszcze, które mogą pomóc usprawnić procesy, zapewnić widoczność lub poprawić przepływ pracy. Podczas gdy anulowane wdrożenie ERP z powodu COVID-19 nie jest idealną sytuacją,  w rzeczywistości jest to szansa na poprawe wydajności dotychczasowego systemu . Włączenie większej funkcjonalności jest jednym ze sposobów, aby uczynić niefortunną sytuację lepszą i wykazać się przed zarządem jako „zaradny” lider projektu.

 

Ponadto, możesz szukać dodatkowych funkcji, które można kupić od obecnego dostawcy lub ich partnerów zewnętrznych, które znacznie poprawią użyteczność istniejącej aplikacji.

Znajdź łatwe do rozwiązania problemy z ERP

Maksymalne wykorzystanie obecnego systemu ERP wymaga rozwiązania problemów.

Skontaktuj się ze sprzedawcą ERP, ponieważ osoba ta może zaoferować opcje i wciągnąć dodatkowe zasoby w razie potrzeby. Jest to okazja dla sprzedawcy, aby utrzymać Cię jako klienta, więc sprzedawca może być skłonny zainwestować czas i zasoby w Twojej firmie. 

Skorzystaj z portalu klienta sprzedawcy ERP

Wielu sprzedawców oferuje portal, na którym ich klienci mogą zamieszczać pytania i pomagać sobie nawzajem. Niektórzy klienci mogli już rozwiązać niektóre z Twoich największych problemów. Sprawdź, czy znaleźli kreatywne rozwiązanie, które możesz wdrożyć w swojej firmie.